I.liga Kadetek 02.04.2011

pondělí 4. 4. 2011 | komentářů

31.a 32.kolo 1.ligy kadetek VK Slavia VŠ a 15.ZŠ Plzeň – BVC WITTE Chodov 2:3(-15,24,21,-14,-14) a 3:2(18,-24,-21,10,13)
   Dvě velké volejbalové bitvy svedly v Plzni kadetky BVC WITTE Chodov a na závěr sezóny ukázaly, že určitě mohly myslet na lepší umístění, než celkově páté místo.
   Chodov v sestavě: M.Mühlhauserová, T.Randýsková, Š.Vodenková, B.Fojtová, V.Vydrová, M.Szepová s liberem N.Erpsovou, díky kvalitnímu servisu, nepustil domácí hráčky k jejich hře a první sadu získal snadno 25:15. V druhém setu si hostující hráčky od stavu 12:10 udržovaly nadějné dvoubodové vedení, které si přinesly až do koncovky, kdy vedly 22:20. Soupeř však vyrovnal a set získal nakonec 26:24. Třetí sada byla velikou přetahovanou, v koncovce po chybě rozhodčího, kdy aut Plzně měl znamenat snížení Chodova na 19:21, to však bylo 22:18 pro Plzeň a hosté prohrávají set nakonec 21:25. Ve čtvrtém setu však Chodov po změnách v sestavě, kdy se na postu univerzála objevila G.Gergelyová a na bloku I.Krásná, rozhodčího chybovat nenechal, když se ujal díky servisu T.Randýskové 8:0, vedl pak 13:2, 16:9, aby set ukončil 25:14 a zápas poslal do tiebreaku.
   Tiebreak začaly hostující hráčky výborně a strany se točily za stavu 8:4, domácí však zbraně nesložily a vyrovnaly na 9:9, kdy donutily trenéra hostí k výběru oddechového času, následně však kazí servis a M.Szepová naopak servisem nasazuje k trháku 13:9, Plzeň vše dramatizuje a snižuje na 13:14, vyrovnává na 14:14, Chodov zabírá a sadu získává 16:14. Plzeň tak teprve potřetí v sezóně prohrává zápas.
   V úvodu druhého zápasu působily hostující hráčky poněkud unaveně, do poloviny setu se sice držely na dostřel ovšem koncovku vůbec nezvládly a podlehly 18:25. Díky nepozornosti a zbrklosti hostí patřil úvod druhé sady domácím, vedly ještě 19:17, jenže Chodov otáčí na 22:20 a 24:21, Plzeň ještě odvrací tři setboly, ale výhru v sadě bere Chodov 26:24. Chodov pokračuje ve zlepšeném výkonu i v následující sadě a získává ji 25:21. 2:1. Ve čtvrté sadě přebírají otěže opět domácí a po výhře 25:10 ženou zápas opět do tiebreaku.
   Druhý tiebreak má podobný scénář jako první, Chodov vede 4:2 a 8:7, Plzeň však otáčí na 12:10 a 14:12, chodovským hráčkám se povede odvrátit první mečbol, ovšem druhý již Plzeň proměňuje 15:13.
   „Holky ukázaly, že volejbal hrát určitě umí! Pro některá děvčata to byla zároveň rozlučka s touto kategorií a myslím, že povedená. Určitě jim patří díky za předvedené výkony, protože právě ony ligu do Chodova dostaly.“řekl v pozápasovém hodnocení asistent hostí Z.Malich.

V Chodově 03.04.2011                                                    Zdeněk Malich BVC WITTE Chodov

Závěrečná tabulka po 31. a 32. kole

Horní řada z leva: Zdeněk Malich, Jiří Tureček, Monika Mühlhauserová, Bára Fojtová, Iveta Krásná, Vanda Vydrová, Gabriela Gergelyová, Martin David.
Dolní řada z leva: Šárka Vodenková, Tereza Randýsková, Martina Szepová, Natálja Erpsová