BVC Chodov


Historie

BVC Chodov - volejbal

 

Volejbal se v Chodově dlouhá léta hrál pod vlajkou Tělovýchovné jednoty Spartak Chodov.  V lednu 2004 skupinka nadšenců včele s Jiřím Turečkem založila klub, jehož název je BVC Chodov.

Oficiálními barvami klubu jsou žlutá a černá a ve znaku má klub želvu, tvora, který má rád teplo, vodu a písek stejně jako my.

 

 

Klub má 153 členů. Z uvedeného počtu je 123 dětí a 30 dospělých.V současné době náš klub obsazuje všechny volejbalové kategorie. Mladí minivolejbalisté získali v letech 2013,2014 i 2015 tituly mistra České republiky ve svých kategoriích. Mladší a starší žákyně bojují jak v republikových, tak v celostátních soutěžích, kde pronikuají mezi absolutní republikovou špičku. Mladší žákyně klubu se v sezoně 2016/2017 staly vicemistrem České republiky!! Starší žákyně klubu skončily v posledních letech na 2. (2009), 4. (2014) a 3. (2016) místě v Českém poháru starších žákyň - nejvyšší dlouhodobé žákovské soutěži v ČR. Kadetky hrají od sezóny 2015/2016 extraligu, juniorky 1.ligu.

Klub BVC Chodov taktéž vychovává volejbalové reprezentantky České republiky. V posledních letech se v národním družstvu U15 a U17 objevily hráčky Anna Bicanová , Kateřina Kudrlová (účast na Mistrovvství Evropy 2017) a Aneta Egermajerová (účast na Mistrovství Evropy 2017).

 

Přes zimu můžete zápasy a tréninky chodovských děvčat navštívit ve sportovní hale pro míčové sporty města Chodova. V letních měsících klub využívá také chodovské beachvolejbalové kurty Sportovního areálu v Bezručově ulici. Město Chodov tento areál svěřilo klubu do správy, takže BVC je zároveň správcem tohoto úžasného areálu pro sport a zábavu určeného všem věkovým kategoriím.

 

Klub má vlastní webové stránky a oficiální profil na facebooku, které slouží jako komunikační kanál pro naše členy a hlavně pro širokou veřejnost a příznivce volejbalového sportu.Webové stránky klubu byly v roce 2016 modernizovány a v současné době dosahují špičkové kvality.

 V čele klubu stojí předsednictvo - předsedou klubu je Jiří Tureček, místopředsedou Ladislav Zapf a členem výboru klubu Zdeněk Malich.

 

Klub je rovněž pravidelně oceňován v jednotlivých anketách Sportovce roku.V roce 2016 se kadetky klubu BVC Chodov staly nejlepším mládežnickým kolektivem města Chodova, okresu Sokolov a také celého Karlovarského kraje.

 

Významnou akcí, kterou klub každoročně pořádá je volejbalový ples BVC Chodov. Klub se také pravidelně podílí společně s dalšími kluby Karlovarského kraje na organizaci Karlovarské ligy barevného minivolejbalu, spolupodílíme se na organizaci krajského přeboru mladších, krajského přeboru starších žákyň, organizujeme krajské přebory plážového volejbalu a mistrovství republiky žen v plážovém volejbalu.

 

Každý rok klub pořádá vlastní víkendový turnaj v plážovém volejbalu "LÁŽO-PLÁŽO", který je určený široké veřejnosti.

 

Jednotlivé tréninkové skupiny klubu absolvují sportovní soustředění v Perninku. Kadetky a žákyně se účastní jarního soustředění v Itálii.

 

Klub se rovněž pyšní nezanedbatelnou základnou aktivních rodičů, kteří jsou nápomocni při přepravě dětí na turnaje a jsou mnohdy i asistenty našich trenérů.

 

 


Nejbližší akce

Vyhledat akci >

Kalendář

Faceboook

Kontakt

BVC CHODOV z.s.
Štěříkova louka 1163, 357 35 Chodov

Jiří Tureček (předseda)
GSM: 777 251 796
jiri.turecek@bvc-chodov.cz

Bc. Ladislav Zapf (místopředseda)
GSM: 602 110 457
l.zapf@seznam.cz

Přejít na kontakty

Partneři klubu

Copyright © 2024 - BVC Chodov | Kontakt | Minigolf Chodov