BVC Chodov

Juniorky na velkou jedničku

neděle 7. 1. 2024 | komentářů | Autor: L.Zapf

Chodovské družstvo juniorek přivítalo v domácím dvojzápase dalšího nepříjemného soupeře, družstvo SKŠ ZŠ Mikulova Praha, se kterým mělo bilanci jedné prohry 3:2 a jedné výhry 3:0 z venkovního dvojzápasu. Na dálku s našimi juniorkami v Nymburce bojovalo družstvo Lvů Praha o přímý postup do první šestky a tím o možnost dalšího boje o medaile. S nadsázkou buď my nebo oni.

Naše juniorky zahájily zápas výborně a první set jsme poměrně rychle vyhráli 25:12. Ve druhém setu jsme bohužel soupeře pustili více do hry a set jsme v koncovce prohráli 25:23. Ve třetím a čtvrtém setu jsme se vrátili ke své herní důslednosti a po výsledcích 25:16 a 25:16 jsme celý zápas vyhráli 3:1. První zápas v Nymburce výsledkově dopadl v náš prospěch a Lvi po prohře 3:1 na dálku před druhými zápasy ztráceli na naše juniorky 2 body.

V odpoledních hodinách jsme nastupovali ke druhému zápasu s vědomím, že do první šestky nás na 100 % a bez ohledu na výsledek druhého zápasu v Nymburce pošle vítězství za 3 body. Holky se této možnosti postupu zhostily výborně a po setech 25:19, 25:22 a 25:10 vybojovaly se ziskem 33 bodů postup z třetího místa základní skupiny do první šestky první ligy kategorie U20 v ČR.

Jako trenér chci poděkovat všem holkám za předváděné výkony v celé základní části a jim i realizačnímu týmu přeji hodně úspěchů v bojích o medaile. Velké poděkování patří také trenérovi Jirkovi Turečkovi a jeho hráčkám starších žákyň a kadetek, které nám vypomáhaly zejména v období, kdy se některé naše juniorky potýkaly s různými zraněními. Poděkování patří také mé pravé ruce Evě Čedíkové, která mi je duševní a zejména psychickou oporou na lavičce i mimo ní.