II.Liga Ženy 19.03.2011

pondělí 21. 3. 2011 | komentářů

35.a 36.kolo 2.ligy žen: TJ Spartak Ústí nad Labem – BVC WITTE Chodov 3:0(23,17, 24) a 3:2(23,-25,-27,23,11)
   Ženy BVC WITTE bojovaly v posledních kolech 2.ligy na dálku s Plzní o bronz. Bohužel se jim to i přes dvě plzeňské prohry v Dobřichovicích nepovedlo, když z šesti dramatických koncovek setů čtyři prohrály.
   Sedm statečných žen, zraněními, nemocemi a odchody hráček oslabeného BVC ve složení: M.Zahrádková, M.Kučková, H.Krausová, K.Pecháčková, V.Vydrová, Ž.Brezinová a střídající D.Bláhová v úvodu prvního zápasu získalo vedení 4:1. Netrvalo však dlouho a domácí hráčky, v čele s bývalou reprezentantkou Marcelou Bromovou, díky výborné hře v poli převzaly vedení a držely ho až do koncovky. Chodov po timeoutu za stavu 16:19 ještě zabojoval a donutil za stavu 22:21 k timeoutu domácí a když následně přidal bod, vypadalo to více než slibně. Jenže pak přišly chyby hostí a domácí hráčky vyrovnaly, daly bod navíc, set ukončily esem a získaly jej 25:23.
   Jak opařené působily hráčky Chodova v následující sadě, když se soupeřkami dokázaly držet krok jen v úvodu a set prohrály 17:25.
   Třetí set na tom byl hostující tým až do koncovky setu lépe a vedl ještě 22:20, přetahovaná v závěru setu však opět vyzněla lépe pro domácí. Zisk setu 26:24 znamenal i výhru domácích v zápase 3:0.
   V druhém zápase nastoupil s D.Bláhovou na liberu. Úvodní sada druhého setu se nesla ve znamení prvního zápasu. Chodov prohrával 1:5, 1:8, 10:16, v koncovce ještě neskutečnou stíhací jízdou dokázal nejprve snížit na 17:20 a pak dokonce na 20:21, set však braly 25:23 domácí.
   Následující sada se proměnila v boj o každou rozehru, Chodov v ní prohrával 6:8, vedl 16:14, 17:19 opět padal, aby si po timeoutu za stavu 22:23 vybojoval první setbal, souboj útoků a obran, díky skvělé práci blokařky M.Zahrádkové, která zaznamenala v koncovce neuvěřitelné tři bodové bloky, vyzněl lépe pro hosty a Chodov, po výhře 27:25, srovnal stav zápasu na 1:1.
   Úvod třetí sady, ale opět ovládly Severočešky, vedly 9:1 a 16:7, jenže 21:20 již vedl Chodov, který pak ovládl i dramatickou koncovku 29:27. Když v setu následujícím vedly Západočešky 8:2 a 11:8 mohlo se zdát, že si již hru ohlídají a získají zápas pro sebe, hráčky Ústí ale srovnaly a do koncovky si udržovaly dvoubodové vedení, set získaly 25:23 a šlo se do tiebreaku. V něm vybíral chodovský trenér za stavu 1:6 již druhý timeout, strany se pak točily za stavu 8:3 pro domácí, Chodov ještě snížil na 10:12, ale pak nedokázal ubránit domácí útoky a Ústí se radovalo po výhře v setu 15:11 ze zisku druhého zápasu. A v konečné tabulce se domácí hráčky zařadily hned za Chodov na pátou příčku.
   „Ústí bylo živější v poli a působilo mnohem kompaktněji než my.“viděl rozdíl v pojetí hry trenér hostí Jiří Tureček. „Jsme krávy!“ komentovala poněkud peprněji prohry blokařka M.Zahrádková, která vedle M.Kučkové a V.Vydrové patřila k nejlepším hráčkám hostí.

V Chodově 20.3.2011                                                           Zdeněk Malich BVC WITTE Chodov

Konečná tabulka po 35. a 36.kole

Horní řada z leva: Zdeněk Malich, Helena Krausová (Gambáč), Martina Zahrádková (Kupča), Monika Kučková (Kuči), Dana Bláhová (Blecha), Jiří Tureček (Švejk),
Dolní řada z leva: Vanda Vydrová, Klára Pecháčková (Kajda), Žaneta Brezinová.