pondělí 30. 9. 2019 | komentářů | Autor: Jiří Kudrle

Z pohledu našich týmů - sobota i neděle na cestách.

Kadetky připisují šest bodů z Plzně, juniorky sbíraly zkušenosti na Olympu.

Plzeň - Chodov 1:3(20,-17,-22,-21) a 1:3 (24,-9,-23,-22)

Pohled na tabulku soutěže Ex-KKY-A

V sobotu se chodovské kadetky utkaly v rámci třetího a čtvrtého kola extraligy s družstvem Plzně. První sada byla z našeho pohledu ospalá a nedůsledná, což plzeňské hráčky trestaly ziskem setu. Postupně jsme se však začali rozehrávat, ale stále nás držely dole nepřesnosti, kterými jsme si komplikovali již tak klikatou cestu ke zisku následujících třech setů.

Výborný vstup do druhého utkání a pohodové vedení o sedm bodů 18:11 jsme následně promarnili zbytečnými chybami. V následujícím setu ale dominujeme 25:9 a přichází drobný útlum, nicméně zvládnutá koncovka třetího a doslova ubojovaný čtvrtý set.

Šest bodů do tabulky se určitě počítá a budou se v celkovém součtu hodit ;-)

Olymp - Chodov 3:0 (16,13,26) a 3:1 (-19,21,18,7)

Tabulka soutěže Ex-JKY-A

Juniorky zajížděly na palubovku Olympu Praha. Soupeř po porážce minulý víkend v Liberci neponechal nic náhodě a na dvojutkání s Chodovem povolal do běžné sestavy tvořené hlavně reprezentantkami RD2002/03 a RD2000/01 také posily ročníku 2000 ze soupisky extraligy žen. Z utkání jsme chtěli především nabrat co nejvíce zkušeností.

Odvážně, riskantně a na hranici svých možností jsme zahráli především ve třetí sadě prvního utkání a v prvních dvou setech utkání číslo dvě. Zde se nám dokonce podařilo získat úvodní set zápasu. Dařilo se nám podání, obrana na síti a výborně jsme kombinovali po celkem na naše poměry slušné přihrávce. Fungoval razantní útok.

Sety 1 a 2 v prvním a 3 a 4 v druhém utkání dopadly jednoznačně a podle očekávání ve prospěch zkušeného papírového favorita z Prahy, který jejich průběh od začátku až do konce jednoznačně kontroloval.

Naše družstvo však předvedlo velice sympatický výkon a samo sobě poodhalilo své možnosti. A to jsou právě ty velice cenné zkušenosti, které potřebujeme do vrcholu sezóny v únoru a březnu získat - super ! Holkám velká pochvala za odvahu a bojovnost ! Zápasy si můžete znovu vychutnat na TV COMu

Hned další víkend nás čeká další z favoritů letošní extraligové sezóny - Dukla Liberec. Obě družstva kadetky i juniorky odehrají svá utkání na střídačku (v 10, 12, 14 a 16 hod) tentokrát doma a tak doufáme, že nás přijdete do haly v sobotu 5.10. od 10:00 opět povzbudit ! Těšíme se na Vás, každý hlas se bude hodit !