BVC Chodov


Družstvo juniorek BVC čeká po tréninkové části přípravy na sezónu 2019/2020 i její herní část

úterý 27. 8. 2019 | komentářů | Autor: Jiří Kudrle

Máme před sebou ještě několik týdnů do prvního mistrovského zápasu nové sezóny, která pro naše chodovské barvy bude premiérově extraligová v obou nejstarších mládežnických kategoriích. Tým juniorek se formuje do konečné podoby po vynucených drobných změnách v sestavě a pečlivě se připravuje na první mistrovská utkání. 

Všichni jsme si vědomi, že úroveň extraligy juniorek bude asi jiná než ta loňská a předloňská prvoligová. Věříme však a budeme všechny chtí přesvědčit o tom, že nemusíme nutně působit v roli nováčka pro nás nové soutěže jako její outsider. Těšíme se na nové výzvy v podobě herního srovnání s vrcholem toho, co produkují resp. možná spíše někdy shromažďují pod svá křídla konkurenční velkokluby v podobě těch nejkvalitnějších hráček z celé republiky a jaký volejbal se hraje těsně pod hranicí elitních ženských kategorií. Rozhodně tuto možnost srovnání vybojovanou v loňské sezóně považujeme za velmi pozitivní impuls pro náš další výkonnostní růst a z dlouhodobého pohledu i možné přemostění do zatím nepříliš probádaného a málo zmapovaného území národních lig žen…. 

Co tedy je v týmu našich nejzkušenějších děvčat nového a jaké změny nastávají oproti loňské sezóně ?  

Základní kámen družstva v podobě tria: nahrávačky Kateřiny Kudrlové, blokařky Anety Egermajerové a smečařky Veroniky Vokáčové (2001) zůstává beze změny. Reprezentační zkušenosti prvních dvou jmenovaných se budou týmu určitě hodit stejně jako svižné a promyšlené údery jejich o půl roku starší kolegyně s extraligovými zkušenostmi z kadetek a první ligy juniorek na smeči. 

BVC Chodov, Ex-JKY 2019/2020, Blok - A.Egermajerová, Náhra - K.Kudrlová, Smeč - V.Vokáčová

Raketový vzestup herní výkonnosti na pozici liberky předvedla v minulém roce Michaela Kárníková a v této sezóně s ní (ač je věkem ještě kadetkou: 2003) proto počítáme především do základní sestavy juniorek. 

Také pro druhu smeč a druhý blok máme k dispozici kmenové hráčky BVC Chodov. Na smeči se již v loňském roce začala v juniorkách objevovat dynamická Anežka Boroličová (2001) a uprostřed sítě perspektivní a stále se zlepšující Iva Rejsková (2002). 

Jako zajímavou alternativu na blok se nám podařilo získat Kateřinu Rychnovou (2001) novou posilu, která přichází z Baníku Sokolov a vloni působila jako hostující hráčka v  družstvu VK Karlovy Vary (První liga juniorek). O nováčcích v dresu BVC Chodov Vás postupně informujeme v samostatných článcích - i na Kačku samozřejmě dojde ….

Další cennou posilou na pozici diagonální hráčky, která po lońské sezóně zůstala neobsazena, je pro náš tým levoruká akvizice se schopností a ochotou akceptovat rychlé nahrávky za hlavu. Naši novou univerzálku zatím bohužel ještě nemůžeme jmenovat a budeme Vás tak chvilku držet v napětí, jelikož detaily přestupního kontraktu se zatím mezi kluby dolaďují.   

V juniorské soutěži jsou pochopitelně připraveny pomoci i další naše hráčky ze soupisky extraligy kadetek BVC Chodov. Tu ale představíme v některém z dalších dílů. 

 

Tento pátek juniorky včetně nových posil vyráží na herní přípravu do Českých Budějovic na turnaj tradiční Velké ceny - první herní prověrku po letní přípravě. 

 

Těšíme se…

Tým BVC Chodov ! 


Nejbližší akce

Vyhledat akci >

Kalendář

Faceboook

Kontakt

BVC CHODOV z.s.
Štěříkova louka 1163, 357 35 Chodov

Jiří Tureček (předseda)
GSM: 777 251 796
jiri.turecek@bvc-chodov.cz

Bc. Ladislav Zapf (místopředseda)
GSM: 602 110 457
l.zapf@seznam.cz

Přejít na kontakty

Partneři klubu

Copyright © 2024 - BVC Chodov
Kontakt | Minigolf Chodov