BVC Chodov


Na sezonu jsme připraveni, hlásí trenér Štěpán Javůrek

čtvrtek 14. 9. 2017 | komentářů | Autor: redakce

Tak jako na začátku každé sezony Vám dnes přinášíme rozhovor se šéftrenérem našeho klubu Štěpánem Javůrkem. O změnách, které se udály před nadcházející sezonou i o tom, co od ní on a jeho spolupracovníci očekávají.

Tak jako každý rok se i letos událo v klubu v přípravném období dost změn. Kdybyste měl popsat tu nejdůležitější, jaká by to byla?

Nevím, jestli změn bylo dost. Ale jistě vím, že byly nutné a nezbytné, jestli nemáme zůstat přešlapovat na místě. Kdybych měl říct jednu, určitě to je angažování profesionálního trenéra k minivolejbalu. I moje názory se na základě zkušeností vyvíjí. Dneska už vím, že velikost členské základny u minivolejbalu je alfa a omega naší budoucnosti. Takže jsme se tím směrem pustili, napsali projekt, sehnali peníze a teď jsme to konečně spustili. To považuji za to nejdůležitější.

Na trenérských postech je změn více, jaké jsou to změny a budou další i po sezoně?   Do klubu přišli před letošní sezonou tři noví trenéři. Z klubu SK Mikulova Praha trenér David Palouš, z dánské nejvyšší soutěže slovenský trenér Jakub Hronský, který bude v klubu působit jen do konce října, nicméně jednáme o tom, aby se do klubu od další sezony přesunul trvale a nakonec trenérka Martina Suchanová, která bude působit jako kondiční trenér u dorosteneckých družstev a bude vedoucím minivolejbalového projektu klubu. Už v průběhu minulé sezony začala nejmenší děti trénovat Monika Muhlhauserová, takže to je vlastně čtvrtá změna. Navíc se nám podařilo udržet všechny stávající trenéry, přestože někteří z nich měli nabídky z jiných klubů v regionu. Speciálně jsem rád, že zůstala Marie Kobernová, která to tady před lety postavila na nohy a má v klubu pořád své místo! Další změny budou určitě. Ještě cítím jedno slabé místo v našem systému a to vyřeším po této sezoně. Navíc určitě nastanou změny u dorosteneckých družstev.  

Říká se, že na lavičce extraligových kadetek to má být tvoje poslední sezona. Je to pravda a případně proč tomu tak je?  

Je to skutečně moje poslední sezona u dorosteneckých družstev. Chtěl jsem skončit už po minulé sezoně, ale odešly nám dvě nejlepší smečařky (kadetka Bicanová a juniorka Čermáková) a já jsem nechtěl utíkat ve chvíli, kdy nás čeká těžká sezona a bude třeba se dobře připravit a znovu dokazovat, že patříme do republikové špičky. Družstvo jsme, pevně tomu věřím, připravili dobře a moc toužím se rozloučit nějakým pořádným úspěchem. Po sezoně bych rád družstvo předal a věnoval se kategorii mladších žákyň. Myslím, že se nemám v Chodově za co stydět, děláme tady dobrou práci a na tom nic nezmění ani to, když se na nějaký rok stáhnu k mládeži a budu dál klub sportovně řídit. Teď mám ale plnou hlavu sezony, která začíná již tento víkend. Příprava byla hrozně náročná, lidi si pořád myslí, že si prostě před každou sezonou vezmeme pár hráček a jdeme hrát, ale to je blbost. Letos to byla suverénně nejtěžší příprava.

V čem byla nejtěžší?

Tak jednak byla dlouhá. A jednak jsme museli udělat dost práce na hráčkách, které letos budou muset extraligu hrát, byť s tím nemají zkušenosti. Je potřeba si uvědomit, že řeči o tom, jak si přivedeme hráčky z jiných klubů a na tom stavíme naše výsledky, jsou k smíchu. A je třeba to už pojmenovat, protože mě nebaví to stále poslouchat. Vezměte si, že v základní sestavě testovacího turnaje extraligy v Brně byly dvě hráčky, které dva roky po sobě sestoupily z 1.ligy kadetek a teď mají hrát extraligu a dokonce táhnout družstvo. Další dvě hráli ještě před dvěma lety krajský přebor starších žákyň! A oni se s tím neuvěřitelně popraly, trénovaly celý květen, červen, celé prázdniny, pořád dokola. Klobouk dolů! A teď se jim to vrací. Budou hrát a věřím jim, že extraligu zvládnou.

Na testovacím turnaji extraligy kadetek jste dopadli nad očekávání dobře. Jaké je tvé hodnocení turnaje?

Žádné! To byla příprava, nic to neznamená. Až soutěž ukáže, jak na tom jsme. Ale z jedné věci mám radost. Hráli jsme zajímavý volejbal. Moderní, rychlejší než loni, dobře jsme podávali. Měli jsme tvář a na tom se dá stavět! Já tomuhle družstvu věřím. Když ze sebe vydá maximum, může hrát překvapivě dobře. Ale musíme zůstat nohama na zemi.  

Odstartovali jste nový minivolejbalový projekt klubu se zapojením škol a školek, můžete projekt přiblížit?  

Je to další logický krok na naší cestě. Za čtyři sezony v Chodově jsme vyměnili trenéry skoro ve všech kategoriích, přivedl jsem si lidi, kterým odborně věřím. Naši trenéři pracují dobře a na maximum. Teď cítíme, že abychom se udrželi ve špičce a nemuseli v budoucnu hráče kupovat z jiných oddílů, potřebujeme silnější členskou základnu, více dětí. Chceme v budoucnu stavět na vlastních odchovancích, takže teď musíme investovat peníze a energii do těch nejmladších. To, jak dobře se bude za pár let v Chodově hrát mládežnická extraliga, se už dnes rozhoduje právě ve školách a školkách! Ten projekt se rozběhl a zatím jsem moc spokojený. Děláme všechno proto, abychom udrželi naše postavení i do budoucna. Snažím se sportovně klub řídit tak, abychom stále přemýšleli dopředu, koukali do budoucna a potvrzovali naše výsledky. Držte nám palce, ať se nám to i nadále daří!!  


Nejbližší akce

Vyhledat akci >

Kalendář

Faceboook

Kontakt

BVC CHODOV z.s.
Štěříkova louka 1163, 357 35 Chodov

Jiří Tureček (předseda)
GSM: 777 251 796
jiri.turecek@bvc-chodov.cz

Bc. Ladislav Zapf (místopředseda)
GSM: 602 110 457
l.zapf@seznam.cz

Přejít na kontakty

Partneři klubu

Copyright © 2024 - BVC Chodov | Kontakt | Minigolf Chodov