BVC Chodov


Letní přestávka je minulostí - příprava na sezonu v plném proudu!!

středa 19. 7. 2017 | komentářů | Autor: redakce

Letní pauza se pomalu stává minulostí a družstva BVC Chodov se postupně začínají připravovat na novou mistrovskou sezonu - 2017/2018! Doslova v plném proudu je příprava družstev kadetek a juniorek.

Kadetky BVC Chodov se chystají na svou třetí sezonu mezi českou elitou, juniorky se pro změnu po roce účinkování ve 2.lize žen představí v 1.lize juniorek. Pro hráčky , které byly v minulých sezonách více vytížené, začala příprava na začátku měsíce července, mladé hráčky, které doplnily družstva, ale i hráčky které změnily své posty, či se počítá s jejich větším vytížením, se kromě desetidenní přestávky na konci června připravují prakticky nepřetržitě.

Příprava byl rozdělena do dvou částí - fyzická příprava jde ruku v ruce s trénováním v hale. Trenér družstva Štěpán Javůrek k tomu podotkl: Stejně jako v minulých sezonách trávíme nejvíce času trénováním v hale. Příprava s míčem probíhá od prvního dne. Po analýze minulých sezon jsme ale zařadili mnohme více kondice, v otázce poměru trénování techniky herních činností a kondice mě přesvědčily jak argumenty kolegů, tak zkušenosti z předešlých let.

Do letošní sezony vstoupí obě družstva s dorbnými změnami v kádrech. Po minulé sezoně odešla z kadetek do družstva juniorek Rachel Krausová a Petra Švecová, nabídku z extraligového ženského klubu PVK Olymp Praha se rozhodla využít smečařka Anna Bicanová. K jejímu odchodu podotýká manažer klubu Jiří Tureček následující:  Když jsme v lednu a únoru jednali s hráčkami o jejich působení u nás v další sezoně, neměli jsme žádné náznaky toho, že by Anna Bicanová z klubu odešla. Pak ale dostala zajímavou nabídku z extraligového Olympu, kterou se rozhodla využít. Anna Bicanová měla s klubem BVC Chodov smlouvu, která nám prakticky neumožňovala jí v odchodu zabránit - a stejně bychom to neudělali. Žádné naší hráčce nechceme šlapat po štěstí, pokud se rozhodne jít si za svými volejbalovými sny. I pro nás je dobrou reklamou, že je o naše hráčky zájem.

Zbytek kádru kadetek zůstal pohromadě, definitivně do klubu přestoupili hráčky, které u nás v minulé sezoně byly na hostování - Anežka Boroličová a Veronika Vokáčová. Dále družstvo kadetek doplnily mladé hráčky z naší líhně - Veronika Bohmová, Veronika Turková, Tereza Smutná a Michaela Kárníková, po roční pauze se vrátila Simona Červeňáková.

V kádru juniorek se mnoho změn neudálo, družstvo se připravuje ve stejném složení jako v minulé sezóně, s vyjímkou smečařky Terezy Čermákové. Příprava dosud probíhá bez reprezentantek Kateřiny Kudrlové a Anety Egermajerové, které se dostaly do nominace národního družstva pro ME v Bulharsku.

I v sezoně 2017/2018 povede obě družstva jako hlavní trenér Štěpán Javůrek, na pozici asistenta trenéra nahradil Jiřího Turečka pan David Palouš, který v minulých sezonách působil u družstev SK Mikulova Praha, asistentkou trenéra a osobou odpovědnou za kondici bude Martina Suchanová, která taktéž do klubu přichází nově. Realizační team rozšíří, minimálně na první polovinu sezony, slovenský trenér Jakub Hronský (představíme jej v samostatném rozhovoru na našem webu), který má za sebou, ať už jako hlavní trenér, nebo asistent, působení v nejvyšší slovenské soutěži žen a v nejvyšší dánské soutěži mužů.

Změny v realizačních teamech okomentoval hlavní trenér Štěpán Javůrek: Vybral jsem si k sobě nové spolupracovníky z praktických důvodů. Celou loňskou sezonu jsem přemýšlel, jak zvednout úroveň naší práce zase o něco výše a myslím, že jediný způsob je obklopit se kvalitními spolupracovníky, kterým dám dost prostoru pro jejich realizaci. David Palouš nahradil Jirku Turečka proto, že Jiří má stále více povinností v klubu a práci asistenta nestíhal. Přesto počítám s tím, že se Jirka objeví na lavičce při utkáních a pomůže nám radou a postřehem. Cítil jsem potřebu mít u družstva kondičního trenéra na plný úvazek a nejen občas ,ale na každém tréninku, proto jsem si vybral Martinu Suchanovou. No a v poslední řadě Jakub Hronský je můj kamarád, od kterého čekám, že nám zase o něco otevře oči a ukáže nám, jakým stylem se pracuje v zahraničí.

Družstva kadetek a juniorek se nyní připravují každý den od pondělí do čtvrtka ve sportovní hale v Chodověa bude tomu tak až do odjezdu na tradiční soustředění v Perninku, po kterém již začne kolotoč přípravných zápasů a turnajů. Na domácí palubovce se v mistrovské soutěži poprvé představí družstva dne 23.9., kdy juniorky přivítají Kladno a družstvo kadetek se utká s pražským favoritem z Olympu.

 

 


Nejbližší akce

Vyhledat akci >

Kalendář

Faceboook

Kontakt

BVC CHODOV z.s.
Štěříkova louka 1163, 357 35 Chodov

Jiří Tureček (předseda)
GSM: 777 251 796
jiri.turecek@bvc-chodov.cz

Bc. Ladislav Zapf (místopředseda)
GSM: 602 110 457
l.zapf@seznam.cz

Přejít na kontakty

Partneři klubu

Copyright © 2024 - BVC Chodov | Kontakt | Minigolf Chodov