BVC Chodov


Už to vypuklo aneb začátek sezony je tady!

středa 24. 8. 2016 | komentářů | Autor: Štěpán Javůrek

Tak už to vypuklo!! Je tady nová sezona se vším všudy, co k tomu patří. Jak jsem již dříve psal, přes léto jsme sice v různém počtu hráčů trénovali, navíc chod klubu se nezastaví ani když se zrovna nehraje soutěž, ale ta pravá příprava na sezonu vždy začíná až ve chvíli, kdy se družstvo sejde kompletní - teprve pak je to to pravé ořechové a začne být cítit, že se sezona blíží.

Nevím, jak jiní trenéři, ale já se na ten společný začátek vždycky hrozně těším. Když se team sejde, začne žít svým vnitřním životem, ze šatny jsou zase slyšet samé legrácky a vidět úsměvy - to jsem zase ve svém živlu a mám hroznou chuť do práce. A právě pohoda v teamu je pro přípravu hrozně důležitá! Když totiž chcete po hráčkách hodně práce, když děláte součinnosti, které vždy z počátku váznou - vždy se vše daří lépe, když je mančaft v pohodě. Často mě ve sportu rozčilují slova o tom, že úspěch vyhrála parta. Za úspěchem vždy stojí hodně tvrdá práce, ta vyhrává tituly a medaile. Parta a pohoda umožní, aby trenér na družstvo naložil hodně práce, dřel ho z kůže a ono to vydrželo. V tom je parta a pohoda důležitá - aby se vše zvládalo v pohodě a v klidu.

Pro hráčky není příprava asi tou nejoblíbenější částí roku, mají toho hodně. Vždy jim ale říkám, že to není nic proti tomu, co musíme v přípravě dělat my trenéři. A vlastně už předtím, než samotná příprava začne. Nejdříve se musí složit kádr na sezonu, vytipovat hráči, dotáhnout přestupy a hostování, prostě postavit team. Poté musí přijít koncept, co vlastně družsvo chce hrát, jak se prezentovat, musí se zvolit strategie na sezonu. Z ní pak vychází příprava plánu práce - ta je hrozně důležitá. A když máte hráče, plán a přípravu, teprve začínáte trénovat. A to je spousta a spousta času..  Přiznám se, že na začátku sezony nebývám unavený psychicky, ale fyzicky. Letos na soustředění jsem denně odtrénoval tolik hodin, že už mě bolelo stát na nohou. Mezitímco hráčky se střídaly po partách, trenéři byli pořád v hale. Ráno 9:30 - 13:00, odpoledne 14:30 - 17:30 a večer ještě minimálně 45 minut. No prostě žádná prča. Ale to znají všichni trenéři, nejsem vyjímka.

Z formy, kterou mají hráčky v přípravě vůbec nedělám vědu. Potřebuji je připravené v říjnu, ne teď. Přesto už společný začátek lecos ukáže a odhalí. Kdo na tom jak je fyzicky, kde nás čeká práce až nad hlavu, co by naopak mohlo jít a podobně. Já jsem si z letošního soustředění odnesl několik pozitivních poznatků, na kterých chci stavět:

  • klíčové hráčky jsou zdravé a nic nám tak nebrání naplno trénovat
  • dfružstvo chce zažít úspěch
  • povedly se nám posily a budou platné
  • dělají mně radost některé naše mladé odchovankyně, věřím že se již letos v dresu Sokolova prosadí do ligy kadetek
  • a mám velkou radost z přístupu a změny myšlení konkrétních hráčů

Samozřejmě že vidím i spoustu věcí, které mě straší, ba přímo děsí. Hlavně mám permanentní pocit, že některé věci nemůžeme do začátku soutěže stihnout a mám strach, abychom se stačili dobře připravit. Tenhle strach ale mám každý rok, každou sezonu a motivuje mě pracovat. A nakonec, jak na tom jsme stejně ukáže až samotná soutěž. Vše ostatní jsou prognózy a kecy v kleci.

 

Tak nám držte palce, ať se na nás dá letos koukat a něco uhrajeme!  Všem přeji úspěšnou sezonu 2016/2017 a hlavně - BEZ ZRANĚNÍ!!!

 

Štěpán Javůrek


Nejbližší akce

Vyhledat akci >

Kalendář

Faceboook

Kontakt

BVC CHODOV z.s.
Štěříkova louka 1163, 357 35 Chodov

Jiří Tureček (předseda)
GSM: 777 251 796
jiri.turecek@bvc-chodov.cz

Bc. Ladislav Zapf (místopředseda)
GSM: 602 110 457
l.zapf@seznam.cz

Přejít na kontakty

Partneři klubu

Copyright © 2024 - BVC Chodov | Kontakt | Minigolf Chodov