Chodov porazil Rakovník a už je pátý

středa 19. 2. 2014 | komentářů

Chodovské volejbalistky šly do zápasů s beznadějně posledním Rakovníkem s vidinou zisku plného počtu bodů. Úkol se jim sice podařilo splnit, ale jednoduché, jak to na první pohled vypadá, to nebylo, nicméně získané body posunuly Chodov o dvě příčky výše a patří mu nyní solidní páté místo.

Domácí v sestavě: H. Krausová, M. Zahrádková, V. Borková, Ž. Brezinová a sestry Volákovy s liberem G. Gergelyovou vstoupily do utkání, na rozdíl od hostů, nesoustředěně a v polovině setu prohrávaly ještě 10:15, pak si ale včas uvědomily, že tudy cesta nevede. Nejprve vyrovnaly a pak při servisu kapitánky H. Krausové definitivně zlomily odpor hostí a set vyhrály 25:19. V následující sadě si Chodov vybudoval před koncovkou náskok, a i když hosté ještě snižují na 20:22, domácí vítězí 25:21.

Ve třetím setu se přelévá skóre z jedné strany na druhou, domácí vedou 15:12, následně vede 19:15 Rakovník, aby při servisu V. Borkové 20:19 vedl zase Chodov a vzápětí znovu 20:22 prohrával. Koncovku, ale domácí hráčky zvládly výborně a otočily na konečných 25:22 a první zápas vyhrály 3:0.

Do druhého zápasu se rozhodl domácí trenér vyzkoušet, věkem ještě žákyně, D. Prokopovou a T. Čermákovou a tak sestava vypadala následovně: H. Krausová, M. Zahrádková, T. Čermáková, D. Prokopová, sestry Volákovy s liberem G. Gergelyovou. Po vyrovnaném úvodu setu, začaly domácí postupně ztrácet a prohrávaly již 12:18, jenže bodové série při servisech V. Volákové a T. Čermákové znamenaly vyrovnání na 19:19. Hosté sice získají první dvacátý třetí bod, ale setbol mají domácí a hned jej proměňují. Druhý set mají domácí pod kontrolou až do koncovky, kdy vedou 24:19, hosté dokáží odvrátit čtyři setboly, pátý již ne a Chodov vede 2:0. Třetí set je dlouho vyrovnaný, ale v koncovce zavelí k nástupu domácí kapitánka H. Krausová a Chodov ze 17:18 vede 22:18 a postupně dokráčí k výhře 25:21 a podruhé vítězí 3:0. T. Čermáková s D. Prokopovou se ve svém prvním vystoupení v týmu žen postaraly o příjemné překvapení a předvedenou hrou ukázaly, že s nimi můžou trenéři počítat i do dalších zápasů a že se s mládeží v Chodově pracuje na velmi dobré úrovni.

Ženy BVC Witte Chodov se v dalších zápasech představí na domácí půdě po přestávce až 8. března, kdy přivítají prozatím druhou Plzeň.

V Chodově dne 19. února 2014                                    Zdeněk Malich, BVC Witte Chodov