BVC Chodov

Oslabený Chodov vydřel body na půdě lídra

čtvrtek 13. 2. 2014 | komentářů

Veletěžký soupeř čekal na chodovské volejbalistky v sobotních ligových utkáních, odjížděly totiž na půdu suverénního lídra soutěže z Chabařovic, který do té doby poznal pouze dvakrát hořkost porážky. Chodov ovšem potvrdil formu, kterou v druhé polovině soutěže má a nebýt absence nemocné T. Randýskové a zraněné K. Vodákové mohl pomýšlet i na větší bodový příděl. Nicméně vítězství v prvním zápase na půdě soupeře je velmi cenné a udržuje chodovské volejbalistky ve hře možná i o medailové pozice.

Chodov nastoupil k prvnímu zápasu v sestavě: H. Krausová, V. Borková, sestry Volákovy, M. Zahrádková, Ž. Brezinová s liberem G. Gergelyovou. V úvodu první sady hosté domácí zaskočily a šly brzy do vedení, které si až do koncovky udržovaly. Domácí hráčky ještě koncovku zdramatizovaly, když ze 17:21 dokázaly vyrovnat, hosté však přesto v setu vítězí 25:22. Zkušený domácí tým však tato prohra nedokázala rozhodit a vzápětí kontrují 25:12 a vracejí se do hry. Když ve třetí sadě vedou hosté již 18:13, zdají se být body hodně blízko, jenže přichází série šesti bodů a hosté za stavu 18:19 vybírají první timeout a při stavu 19:21 vzápětí druhý. Servis V. Volákové donutí timeout vybrat posléze i domácí, když hosté vedou 23:22. Po něm domácí vyrovnají, ale první setbol získává Chodov, aby v neuvěřitelném dramatu proměnil nakonec až ten čtvrtý a vítězí 28:26. Ani poté se však domácí nezlomí a čtvrtý set vrací vše i s úroky a po zisku sady 25:13 jde zápas do tiebreaku. Rozjeté Chabařovice vedou v polovině páté sady již 8:4, jenže hosté při servisu M. Zahrádkové srovnávají po změně stran na 8:8. Domácí hráčky po timeoutu otáčí a v koncovce vedou 13:10, Chodov sníží na 12:13, aby domácí vybojovaly dva mečboly, hosté oba odvracejí  a pak ještě další dva a naopak svůj první proměňují a získávají set 18:16 a zápas 3:2. Vynikající volejbal v ženském podání!

Do druhého zápasu nastupují hosté beze změn, enormní fyzické i psychické vypětí z prvního zápasu stálo hosty velké množství sil, toho domácí hráčky, které střídat mohly, využívají a první sadu získávají snadno 25:16. Ani v druhém setu to dlouho nevypadá, že by Chodov ještě našel nějaké zbytky sil a prohrává 14:19, servisem Ž. Brezinové se hosté ještě dostanou do hry a vedou 21:20, jenže to je vše, po vybraném timeoutu si set berou 25:21 domácí. I ve třetí sadě domácí výrazně vedou, hosté však díky skvělému servisu M. Volákové odvrátí pět mečbolů ovšem šestý již ne. Domácí vítězí 25:23 a získávají zápas 3:0. Hostující hráčky však přesto zasluhují pochvalu, protože na hřišti nechaly vše, příkladem všem mladším spoluhráčkám by mohla být M. Zahrádková, která s velkým sebezapřením odehrála oba zápasy a patřila tradičně k oporám týmu. Dosavadní výsledky by mohly být dobrou pozvánkou všem volejbalovým fandům pro domácí zápasy, v nichž v sobotu 15. února přivítají chodovské volejbalistky Rakovník, ten je sice poslední, ale v posledním kole doma dokázal porazit třetí Stavební fakultu Praha. Zápasy s Rakovníkem začínají  v 10 a 14 hodin v chodovské sportovní hale.

V Chodově 11. února 2014                                                Zdeněk Malich, BVC Witte Chodov