Chodovské volejbalistky na body opět nedosáhly

čtvrtek 19. 12. 2013 | komentářů

Chodovské volejbalistky odjížděly do Českých Budějovic s vědomím, že je nečekají vůbec lehká utkání, Jihočešky si totiž v minulém kole vyšláply na do té doby třetí Plzeň. I přesto se hostující hráčky chtěli pokusit získat nějaké body do tabulky, to se jim ale bohužel nepovedlo, byť v prvním zápase k tomu bylo hodně blízko. Nekompletnímu Chodovu, tak i nadále patří nelichotivé osmé místo v tabulce.

Chodov v sestavě: H. Krausová, Ž. Brezinová, M. Zahrádková, V. Voláková, K. Vodáková, M. Szepová s liberem G. Gergelyovou, vstoupil do utkání dobře a od počátku úvodní sady prvního zápasu si udržoval vedení, které postupně navršoval až na konečných 25:16. Lepší vstup do zápasu si hosté ani nemohou přát, a když se jim v koncovce podaří otočit z nepříznivého stavu 11:16 na 23:21, jsou body hodně blízko, Chodov si vybojuje setbol, jenže domácí srovnávají a set získávají nakonec pro sebe 26:24. I následující dvě sady byly poměrně vyrovnané a rozhodovalo se v koncovkách, jenže v nich se hostující hráčky nevyvarovaly nevynucených chyb a smečařky nedokázaly skládat míče do soupeřova pole, Chodov tak prohrál třetí sadu 21:25 a čtvrtou 22:25 a dobře rozehraný zápas 1:3.

Do druhého zápasu nastupují hosté v sestavě: T. Randýsková, Ž. Brezinová, M. Szepová, V. Voláková, H. Krausová a M. Zahrádková s liberem G. Gergelyovou, stejně jako v prvním zápase získávají první set, tentokrát 25:22 a vedou i v úvodu druhé sady, jenže pak se asi deset minut řeší špatné postavení domácích a koncentrace je pryč, Hlincovka se lepší ve všech herních činnostech a hosté nedokáží vzdorovat, druhý set prohrávají 16:25 a ve třetím 14:25, a i když se ve čtvrté sadě ještě zvednou na nic než snížení stavu v koncovce na přijatelných 22:25 to již nestačí a Chodov tak prohrává 1:3 i druhý zápas.

Nyní následuje čtyřtýdenní pauza, ve které se pokusí chodovské volejbalistky nabrat sil pro druhou polovinu soutěže a dokázaly uhájit ligovou příslušnost i do dalších sezón.

V Chodově 17. prosince 2013                              Zdeněk Malich, BVC Witte Chodov