BVC Chodov

Důležitá vítězství žen BVC Witte Chodov v Rakovníku

pondělí 11. 11. 2013 | komentářů

Chodovské volejbalistky po porážkách s celky z čela tabulky potřebovaly nutně zabodovat a i přesto, že odjížděly bez svého libera G. Gergelyové, která pro nemoc nemohla svému týmu pomoci, odváží si z palubovky nováčka soutěže z Rakovníka dvě nesmírně důležitá vítězství.

Chodov v sestavě: H. Krausová, M. Zahrádková, V. Borková, T. Randýsková a sestry Volákovy, vstoupil do utkání nebojácně a v úvodu první sady si vybojoval díky servisu tříbodový náskok, o který ale vzápětí přišel a v prvním technickém timeoutu již vedl jen o bod 8:7. Od poloviny setu již hostující hráčky znova postupně navyšují rozdíl ve skóre a koncovku si ohlídají a vítězí 25:21. Jenže v druhém setu se sériemi nepřesností na příjmu a váznoucí komunikací připravily o vedení a nakonec v setu podléhají domácím 22:25. V následující sadě hostující hráčky po změnách v sestavě zpřesnily příjem a dvěma bodovými sériemi získaly osmibodový náskok, který dokázaly udržet až do konce setu, který získávají 25:16. Čtvrtý set hosté desetibodovou šňůrou při servisu V. Borkové definitivně pohřbívají domácí šance na prodloužení zápasu a po zisku sady 25:10 si připisují tři body za vítězství 3:1.

Do druhého zápasu vstoupily hostující hráčky v sestavě: H. Krausová, M. Zahrádková, M. Szepová, Ž. Brezinová a sestry Volákovy, ve velkém stylu a posílené vítězstvím v prvním zápase, předvedly doslova smršť, když po půlhodině hry vedly již 2:0 na sety, přičemž povolily soupeřkám devět, respektive osm bodů v jednotlivých setech. V následující sadě ještě domácí volejbalistky zabojovaly, důležité výměny v koncovce setu však získávají hosté a mečbol proměňuje esem M. Voláková. Po zisku sady 25:21 si tak chodovské volejbalistky připisují vítězstvím 3:0 na sety další tři body a před třítýdenní přestávkou, jež na ně nyní čeká , se mohou přeci jen s větším klidem připravovat na další těžký zápas s prozatím třetí Plzní.

V Chodově 11. listopadu 2013                                              Zdeněk Malich, BVC Witte Chodov