Chodovské volejbalistky udržely s přehledem druhou příčku

čtvrtek 28. 3. 2013 | komentářů

Volejbalistky BVC Witte Chodov posunuly historické mezníky a v druhé lize obsadily, po loňském třetím místě, vynikající druhou příčku. K té jí pomohly dvě domácí výhry proti Děčínu, pro oba týmy to byly zápasy různé důležitosti, zatímco Chodov měl ještě teoretickou šanci soutěž vyhrát, Děčín již měl své jisté a tak do Chodova přijela víceméně juniorská sestava, bez největších opor a tak moc volejbalové krásy vidět nebylo.

Domácí v sestavě: H. Krausová, Ž. Brezinová, M. Kučková, V. Voláková, A. Pecháčková, M. Zahrádková s liberem Š. Gergelyovou, začaly s chutí a v úvodu první sady šly do pětibodového vedení, po timeoutu Děčína však záhy o své vedení přišly a ze stavu 14:8 to bylo rázem 14:15. Koncovku však domácí díky servisům A. Pecháčkové zvládly s přehledem. A servis byl rozhodujícím faktorem i v sadě následující, když klid na domácí stranu přinesla šestibodová série při servisu M. Kučkové a vedení 12:5 si již domácí vzít nedaly. Klasické polevení v koncentraci ve třetí sadě stálo domácí tým ztrátu setu a proto se hrál ještě set čtvrtý. Hosté v jeho úvodu získávají náskok a vedou postupně 5:0 a ještě 7:4, Chodov záhy otáčí na 10:7, jenže po sérii nevynucených chyb domácích smečařek, si musí za stavu 20:21 vzít chodovský trenér již druhý oddechový čas, po něm se přeci jen podaří odvrátit hrozbu tiebreaku a po vítězství v setu 25:22 má první část úkolu domácí tým splněnou.

V prvním setu druhého zápasu toho domácí hostům z Děčína příliš nepovolily a byla tu snadná výhra 25:16. Ani druhý set nebyl žádnou velkou bitvou a domácí jej získávají s přehledem 25:20. Závěrečný set v koncovce přeci jen dospěl k zápletce, když se Severočeškám podařilo odvrátit tři mečboly, ten čtvrtý však již ne a Chodov tak dopsal úspěšně domácí úkol. Na první příčku to však nestačilo, Střešovice s přehledem vyhrály oba domácí zápasy s Plzní a tak o tom, kdo vlastně bude hrát kvalifikaci o první ligu rozhodne nejspíš STK. Tým ze západu Čech by se o postup pokusit chtěl, o tom jestli dostane šanci by se mělo rozhodnout s největší pravděpodobností již tento týden.