BVC Chodov

Chodovské volejbalistky vezou z Chabařovic pět bodů

pondělí 25. 3. 2013 | komentářů

Po nepřesvědčivých výkonech v posledních kolech neodjížděly chodovské volejbalistky do Chabařovic s příliš velkými ambicemi. Chabařovice, vedené bývalou československou reprezentantkou Marcelou Bromovou, patří dlouhodobě k nejkvalitnějším týmům druhé ligy a před soubojem s Chodovem jim patřilo druhé místo za rezervou Střešovic a v domácích utkáních byly velkým favoritem, jenže hráčky Chodova ukázaly, že dokáží porážet i silné týmy. V obou zápasech se hrál pohledný ženský volejbal plný dlouhých, divácky atraktivních výměn.

Hostující tým nastupoval do prvního zápasu v sestavě: H. Krausová, Ž. Brezinová, M. Kučková, V. Voláková, M. Zahrádková, A. Pecháčková s liberem Š. Gergelyovou. V úvodu prvního setu se ujímají domácí vedení 5:0, v koncovce ještě vedou 20:19, ale Chodov díky výborné obraně na síti (celkem 8 bodových bloků v setu) obrací na 25:21. V druhé sadě si chodovské přijímající hráčky nedovedou poradit se servisem domácích a je vyrovnáno. Ve třetím setu se opět misky vah převažují na druhou stranu, Chodov skvěle brání v poli a zatímco se domácí hráčky nedokážou prosadit v útoku, chodovské smečařky dominují. Čtvrtá sada je dlouho vyrovnaná, jenže Chabařovice opět přitvrdí na servisu a jde se do tiebreaku. V něm sice v úvodu Chodov vede 3:0, ale strany se točí za stavu 8:6 pro domácí. Hosté si pak berou za stavu 8:11 oddechový čas, po něm otáčí a i díky servisu střídající A.-M. Lauermannové donutí hosté k vybrání timeoutu lavičku domácích, 10:11. Chabařovice potom vedou ještě 13:12, Chodov však koncovku zvládne dokonale a otáčí na 15:13.

Hosté v nezměněné sestavě vstupují výborně i do druhého zápasu, když po vyrovnaném úvodu prvního setu získávají, díky pěti bodovým servisům ve střední části setu, rozhodující náskok, který si udrží až do jeho konce. Druhý set je to zase naopak. Třetí patří opět hostujícímu týmu, když domácí donutí skvělou obranou chybovat na síti. Úvod následující sady patří opět rozjetému Chodovu a ten se ujímá vedení 8:1. Domácí však rozhodně nedávají svou kůži lacino a i díky na síti neudržitelné M. Bláhové srovnávají na 13:13 a pak vedou ještě 19:17, jenže pak vše bere na svá bedra těžká artilerie Chodova, H. Krausová rozděluje své nahrávky mezi dvě věže A. Pecháčkovou a V. Volákovou a ty vedou skvěle šapající tým k vítězství. Co to znamená? Chodov se dostal o tři body před Chabařovice a i přesto, že s největší pravděpodobností již nepředstihne vedoucí Střešovice „B“, které mají na čele pětibodový náskok, může při zisku alespoň čtyř bodů při domácích zápasech s Děčínem obsadit druhou příčku a ta by měla zaručit postup do kvalifikace o první ligu. „A“ tým Střešovic totiž hraje první ligu a „B“ družstvo by tudíž nemělo být do soutěže zařazeno. O postupu do kvalifikace tak bude zřejmě rozhodovat STK. Tajenka bude rozluštěna až po závěrečných zápasech, kdy Chodov doma hostí od 10 a 14 hodin Děčín.

V Chodově dne 18. března 2013                      Zdeněk Malich, BVC Witte Chodov