Chodov nejprve přišel o kapitánku a pak i o vítězství

pátek 1. 3. 2013 | komentářů

Chodovské volejbalistky odjížděly na horkou plzeňskou půdu poprat se o body a rozhodně je nečekal jednoduchý soupeř. Lokomotiva Plzeň je tradičním účastníkem druhé ligy a již třetí sezónu patří k tomu lepšímu, co liga nabízí. O to více může mrzet hostující tým prohra ve výborně rozehraném druhém zápase. Byť se Chodov, díky dvěma prohrám Chabařovic v Liberci, posunul na druhé místo tabulky, ztratil vůči lídrovi soutěže ze Střešovic další body, které mohou v závěrečném účtování chybět. Navíc přišel na neurčitou dobu o svou kapitánku K. Pecháčkovou, která si v koncovce prvního zápasu poranila kotník.

Chodov v sestavě: Ž. Brezinová, H. Krausová, sestry Pecháčkovy, M. Kučková, V. Voláková s liberem Š. Gergelyovou, v úvodní sadě prvního zápasu rychle prohrával 1:8, z počáteční letargie jej do hry vrátila svým servisem K. Pecháčková, 6:8. Ale i potom si domácí drží vedení a v koncovce mají tři setboly, ty však hosté odvracejí a samy esem A.-M. Lauermannové hned první proměňují. Servis měl velkou váhu i v druhém setu, když se po sérii Ž. Brezinové dostaly hostující hráčky do vedení 12:7 a Chodov i díky kvalitnímu útoku již domácím nic nedovolil a sadu získal 25:19. Domácí hráčky však nesložily zbraně a když se chodovským nedařilo ubránit plzeňské útoky, vede Plzeň 16:10. Hostům se však potom daří ztrátovat a vždy přidat bod, zatímco Plzeň po ztrátě kazí servisy, a tak je v koncovce vyrovnáno 24:24, v koncovce jsou i přesto šťastnější domácí a jde se do čtvrtého setu. V něm domácí posilněné ziskem předchozí sady dlouho vedou, ale za stavu 17:13 pro Plzeň jde na servis V. Voláková a Chodov rázem vede 18:17, pak další body přidává A. Pecháčková a zápas, se při vedení hostí 22:18 nezadržitelně blíží k závěru. V následné rozehře se při doskoku po bloku zraní K. Pecháčková, nicméně i přes tuto ztrátu hosté dotahují set i zápas do vítězného konce.

Úvod druhého zápasu zvládají hostující hráčky i bez zraněné kapitánky skvěle i díky V. Volákové, která poslala na palubovku soupeřek nekompromisně devět míčů a Chodov získává první set 25:21. V druhém setu to ale vypadá poněkud jinak, hostující hráčky, místo aby hned v následujícím setu poslaly domácí do kolen, jakoby vyčkávaly co bude soupeř dělat a v polovině sady Plzeň vede 16:13. To se však záhy mění a po sériích při servisech V. Volákové a  A. Pecháčkové si hosté vybojují setbol, ten však domácí odvrátí a následně svůj proměňují. Třetí set ovšem opět ovládnou hostující hráčky, když se na servisu daří M. Zahrádkové, která šestibodovou šňůrou zařídila vítězství 25:13. Ve čtvrté sadě je vše zase jinak, Plzeň vede 8:0, 16:11, Chodov pak sice sníží na 17:16, ale následně toho již moc nepředvede a zápas jde do páté sady. V ní vedou hosté 8:3 a až do koncovky mají stále pohodlný náskok, jenže v koncovce přichází dva zkažené servisy a při mečbolu smeč na bezblok do autu a ze stavu 14:12 pro Chodov má rázem mečbol Plzeň, první sice hosté ještě odvracejí, ale to je vše. Plzeň otáčí zápas a vrací chodovské volejbalistky zpátky na zem.

Volejbalistkám Chodova tak nezbývá, než v pauze doléčit bolístky a připravit se na závěrečné boje. V dalším kole přivítá Chodov nevyzpytatelný Braník, se kterým se domácí hráčky utkají 9.března od 9 a 13 hodin v Městské sportovní hale.