Chodovské kadetky v derby s Baníkem ztratily naději zahrát si o postup

pondělí 14. 1. 2013 | komentářů

Všechny atributy derby měla sobotní utkání první ligy kadetek v Chodově. Obrovská dramata, skvělá atmosféra v hledišti, kterou by mohly závidět i extraligové týmy v kategorii dospělých, boj o možnost zahrát si o postup do extraligy i bývalá chodovská kapitánka na straně Baníku.

Chodov v sestavě: M. Szepová, T. Čermáková, K. Vodáková, D. Prokopová, A. M. Lauermannová, P. Rozsypalová s liberem T. Červeňákovou nastoupil do zápasu nebojácně a díky servisu T. Čermákové vedl 7:1, pak ještě 13:7, jenže při servisu hostující E. Hrazdírové to bylo najednou 13:15 a hra Chodova se rozsypala. Baník vede 1:0. Druhý set byl mnohem vyrovnanější, v jeho koncovce vedou domácí 20:18, hosté však srovnávají na 21:21, načež mají za stavu 24:22 domácí dva setboly, Baník však získává i přesto sadu 26:24. V průběhu třetí sady mají domácí stále nepatrný náskok a ten si tentokrát vzít nenechají a snižují na 1:2. Ve čtvrtém setu to dlouho vypadá, že si hosté odvezou tři body a sfouknou domácí naděje na možnost hrát o postup, Sokolov vede 10:3 a v koncovce 20:16, jenže domácím se povede střídání a nejmladší hráčka v poli K. Kloudová, nekompromisně složí míč na smeči a na servis přichází M. Szepová a je to jen o bod. Hosté mají pak dva mečboly, jenže ty domácí odvrací a otáčí set na 28:26 a je tu tiebreak. V něm se hosté ujímají vedení 4:0, vedou ještě 10:7 a od mečbolu jsou jen bod při stavu 13:9. Jenže domácí otáčí a na servis přichází P. Rozsypalová, ta nejprve donutí hostující lavičku vybrat timeout, aby pak třemi esy po dvou hodinách a dvaceti minutách (!) dokončila obrat v utkání.

V nezměněné sestavě domácí nastupují s velikým odhodláním i do druhého zápasu. První set je opět velmi vyrovnaný až do stavu 18:18, kdy jde servírovat domácí T. Čermáková a ta svým servisem sokolovským volejbalistkám nic nedovolí 1:0. A podobné je to i v sadě následující, s tím rozdílem, že domácí trpělivě bod po bodu přidávají až do konce setu a po jeho zisku 25:21, vedou dva nula. Ve třetím je to naopak Baník si celý set udržuje nepatrný náskok a i přesto, že domácí srovnávají na 22:22, set získávají hosté 25:23. Ve čtvrtém setu hrají domácí hráčky pěkný volejbal a když na ukazateli skóre svíti stav 23:16, zdá se, že už se nemůže nic stát, jenomže volejbal se hraje do dvacetipěti bodů. Baník otáčí a na servis přichází R. Černá a servíruje. 18:23 první timeout domácích, 21:23 druhý timeout. Ustrašené domácí smečařky pinkají přes a doufají, že se něco stane. Stalo, i Sokolov má svojí hrdinku, Baník otáčí ztracené utkání, set vyhrává 25:23 a v tiebreaku posílá, po dvou hodinách a čtyřech minutách, domácí do kolen 15:5. Chodov tak ztratil poslední naději na lepší umístění, v posledních zápasech základní části odjíždí totiž na půdu Kralup, kde se příliš nevyhrává.

V Chodově dne 14.ledna 2013                      Zdeněk Malich, BVC Witte Chodov