BVC Chodov


Chodovské volejbalistky odjížděly z Prahy málem bez bodů

pondělí 26. 11. 2012 | komentářů

Ženy BVC Witte Chodov ve víkendových zápasech málem nezískaly ani bod. Zkušený tým Braníku, který se v posledních čtyřech ročnících druhé ligy umísťuje do čtvrtého místa, trápí favority od začátku soutěže, když v prvním kole porazil doma jednou Liberec, v Plzni prohrál až v tiebreaku a v devátém kole porazil 3:1 Střešovice. Braník kousal i doma proti Chodovu a mínusové dva body jsou z pohledu vývoje soutěže pro Západočešky zlaté.

K prvnímu zápasu nastupoval Chodov v sestavě: H. Krausová, sestry Pecháčkovy, V. Voláková, Ž. Brezinová, M. Zahrádková s liberem Š. Gergelyovou. Hosté v úvodu první sady dlouho vedou, ovšem dramatickou koncovku, o které v sobotu nebyla nouze, získávají domácí hráčky. V druhé sadě chodovské volejbalistky rozstřílely domácí servisem a vítězí hladce 25:15 a mohlo se zdát, že  našly recept na vítězství, jenže ve třetí to vypadá zase jinak a sadu získává 25:22 Braník, i když se Chodovu podařilo snížit z 18:22 na 22:23, jenže následná nevynucená chyba stála hosty možnost získat tři body. Ve čtvrté sadě vylepšily chodovské smečařky úspěšnost útoků a po výhře 25:20 se jde do prvního tiebreaku, v něm vedou domácí 8:5, pak ještě 10:7, ale H. Krausová servisem donutí vybrat domácí oba oddechové časy, ty však nebyly nic platné a Chodov po výhře 15:10 dokonává první sobotní obrat.

Úvodní set druhého zápasu Chodov, v sestavě: H. Krausová, P. Karmazínová, M. Kučková, A. Pecháčková, V. Voláková, Ž. Brezinová s liberem Š. Gergelyovou, nezačal špatně a udržoval mírné vedení, jenže pak si nedokázaly přijímající hráčky poradit se servisem zkušené A. Perušičové a ze stavu 9:8 pro hosty je to rázem 14:9 pro domácí a i když Chodov ještě snížil na rozdíl jediného bodu, koncovku získávají s přehledem domácí. Nástup do další sady zařídila domácí kapitánka servisem a je to rázem 6:0, tápání na příjmu se bohužel táhlo celým setem a domácí vedou 2:0. Příliš se toho nezměnilo ani v úvodu třetí sady, hosté musejí vystřídat, z dobíhání nepřesných příjmů unavenou, H. Krausovou a na nahrávce ji střídá K. Pecháčková. Té se daří servisem snížit sedmibodový rozdíl při stavu 6:13 až na 11:13 a drží hosty ve hře, jenže když v koncovce setu kvalitním servisem úder vrací domácí kapitánka L. Kavková, rázem má Braník za stavu 24:20 první mečbal. Jakoby teprve tento moment donutil chodovské volejbalistky přepnout na jinou rychlost, spolehlivý servis M. Zahrádkové a neuvěřitelný blokařský koncert tria M. Kučková, A. Pecháčková a V.Voláková posunul zápas do čtvrté sady. V té se držel Braník ve hře především kvalitním servisem a hrou v poli, Chodov ovšem také skvěle bránil a v útoku se dařilo V. Volákové. Hostující hráčky ve strhující koncovce vítězí 26:24 a jde se do tiebreaku. Dvě bodové série při servisu kapitánky hostů K. Pecháčkové a V. Volákové sráží soupeřky do kolen a Chodov tak obrací po vítězství 15:8 i druhý zápas a odváží si z Prahy čtyři body. Ženy BVC Witte se tak stále drží v tabulce na třetím místě a na domácí palubovce, kde přivítají v sobotu 1. prosince druhé Chabařovice, se pokusí tuto příčku vylepšit. Oba zápasy se sehrají v městské sportovní hale v Chodově od 9 a 13 hodin.

 V Chodově dne 25.listopadu 2012                          Zdeněk Malich, BVC Witte Chodov

Komentáře


Nejbližší akce

Vyhledat akci >

Kalendář

Faceboook

Kontakt

BVC CHODOV z.s.
Štěříkova louka 1163, 357 35 Chodov

Jiří Tureček (předseda)
GSM: 777 251 796
jiri.turecek@bvc-chodov.cz

Štěpán Javůrek (místopředseda a šéftrenér)
GSM: 774 351 796
stepan.javurek@centrum.cz

Přejít na kontakty

Partneři klubu

Copyright © 2022 - BVC Chodov | Kontakt