Chodovské volejbalistky s Plzní nejprve prohrály a pak vydřely vítězství

čtvrtek 15. 11. 2012 | komentářů

Jedním z taháků 11. a 12. kola bylo střetnutí volejbalistek BVC Witte Chodov s Lokomotivou Plzeň. Zatímco v přímém souboji o první příčku si vedoucí Chabařovice poradily snadno s do té chvíle druhým Libercem, chodovským ženám, jimž v neúplné tabulce patří pátá příčka se totéž proti čtvrté Plzni dokázat nepodařilo.

Domácí hráčky nastupovaly do prvního zápasu v sestavě: M. Zahrádková, sestry Pecháčkovy, P. Karmazínová, M. Kučková, V. Voláková s liberem Š. Gergelyovou a v první sadě si dlouho udržovaly mírný náskok a vedly ještě 19:17 a 23:22, jenže díky nevynuceným chybám set k vítězství nedovedly a prohrávají 23:25. Druhý set byl vyrovnaný do stavu 16:15 pro Chodov, jenže kapitánku hostí vystřídala na servis A. Buriánková a dokázala otočit na 19:16 pro Plzeň, s tím se domácí hráčky již nevyrovnaly a prohrávají 21:25. Ve třetí sadě jde rychle do vedení Plzeň a vede 13:7 a pak ještě 18:13. Při servisu M. Kučkové domácí snižují na 16:18 a donutí hosty vybrat oddechový čas, hosté si však vedení drží až do koncovky a i přes to, že Chodov ještě snižuje až na 23:24 druhý mečbol již Plzeň proměňuje.

Prohra v prvním zápase nutí trenéra domácích ke změnám v sestavě a na hřišti se objevují: H. Krausová, sestry Pecháčkovy, Ž. Brezinová, V. Voláková, M. Kučková s liberem Š. Gergelyovou. První sada je dlouho vyrovnaná, za stavu 17:17 jde na servis Ž. Brezinová a je to rázem 21:17. Chodov jede dál a sadu získává 25:19. Vítězstvím v sadě uspokojené domácí hráčky neudrží v úvodu setu následujícího koncentraci a hosté díky pěti přímým bodům ze servisu J. Fuksové vedou 6:0, Plzeň pak ještě vede 15:8. Domácí vrací do hry servisem V. Voláková a střídající M. Zahrádková, jež posiluje domácí obranu a Plzeň má problém otočit. 18:19. Chodov v koncovce srovnává na 22:22, ale to je málo. Hosté po výhře 27:25 srovnávají stav zápasu na 1:1. Ve třetí sadě jde Chodov do vedení a za stavu 22:18 to vypadá více než nadějně. Jenže domácí smečařky vůbec nezvládají umístit míč do pole hostí, pět nevynucených chyb v řadě bere domácím naději na plný bodový zisk. Plzeň vítězí 25:23 a ví, že si z Chodova odveze minimálně čtyři body. Domácí se i přes tuto skutečnost nevzdávají a koncovku čtvrté sady zvládají díky dvěma sériím při podání H. Krausové z 16:15 na 21:15 a kapitánky K. Pecháčkové z 21:17 na 24:17. Po vítězství 25:20 se jde do tiebreaku. V něm se mění strany za stavu 7:8 z pohledu domácích, při servisu H. Krausové domácí otáčí na 11:8 a z této rány se již hosté nedostanou a Chodov po vítězství 15:11 dokonává obrat v utkání. Ženy BVC Witte tak stále živí postupové naděje, musí ovšem bezpodmínečně plně bodovat v dohrávce prvního a druhého kola v Mělníku, kam zajíždí 17. listopadu.

V Chodově 12. listopadu 2012                                           Zdeněk Malich, BVC Witte Chodov