Ženy BVC Witte Chodov dvakrát obrátit vývoj utkání nedokázaly

pátek 19. 10. 2012 | komentářů

O tom, že rezerva Střešovického Tatranu, je hodně kousavá se v sobotních utkáních na vlastní kůži přesvědčily i ženy BVC Witte Chodov, které odjížděly do Střešovic jako mírný favorit. I přes varování z přípravného turnaje v Rokycanech, kde se Střešovický tým předvedl výbornou hrou v poli, vstoupil Chodov ve složení: H. Krausová, sestry Volákovy, M. Kučková, Ž. Brezinová, A. Pecháčková s liberem Š. Gergelyovou do utkání velmi vlažně a než se hostující hráčky rozkoukaly, prohrávaly 0:2 na sety, když v prvním a druhém setu získaly pouhých jedenáct, respektive šestnáct bodů. Po takovémto úvodu již těžko někdo mohl doufat v nějaký slušný výsledek. Ani úvod setu třetího nenasvědčoval, že se něco výrazně změní, protože Chodov brzy prohrával 3:6, pak ale přišla na servis V. Voláková a hosté jdou do vedení 9:6 a začal se hrát konečně volejbal. V dlouho vyrovnaném průběhu setu jde Chodov v koncovce do vedení 22:18, Střešovice dokážou po timeoutu ještě snížit na rozdíl jediného bodu, ale set získávají hosté 25:22. Ve čtvrtém setu se oba týmy přetahovaly o každý bod, za stavu 18:20 si musel hostující trenér V. Mašek vybrat již druhý oddechový čas a to zabralo, na servis se postavila M. Kučková, která dokázala natolik znepříjemnit  soupeřkám příjem, že za stavu 23:20 pro Chodov má již vybrány oba timeouty i trenérka domácích. Koncovku si hosté ohlídají a po zisku setu 25:22 je tu první sobotní tiebreak. Chodov se při servisu K. Pecháčkové dostal do vedení 6:0 a i přes to, že se dvakrát domácím povedlo snížit na rozdíl dvou bodů, set a tím i zápas získává hostující tým 3:2.

V druhém zápase se po měsíční přestávce zaviněné zraněním dostává do základní sestavy hostí M. Zahrádková a s ní H. Krausová, sestry Volákovy, M. Kučková, A. Pecháčková s liberem Š. Gergelyovou. Chodov povzbuzený vydřeným vítězstvím brzy získá i úvodní sadu 25:17, ovšem střešovickým hráčkám se servisem podaří úplně vymazat přihrávající hráčky hostí a vzápětí kontrují 25:11. Ve třetím setu se sice hosté zlepší na příjmu, ale vše je marné, když slabým útokem nedokáží udolat střešovickou obranu a podléhají 18:25. Domácí pokračují ve skvělé obraně a za stavu 17:13 to vypadá na brzský konec zápasu, jenže na servis přichází M. Kučková a i její zásluhou Chodov obrací neuvěřitelně set až k vítězství 25:17 a jde se do druhého tiebreaku, tam ale hostující hráčky nenachází sílu k dokonání obratu a Střešovice výhrou 15:7 zaslouženě v zápasu vítězí 3:2.

Oba zápasy snad budou pro chodovský tým ponaučením, po pauze je totiž čeká v neúplné tabulce dosud vedoucí Liberec a Chodov bude muset určitě předvést daleko lepší výkony, aby mohl pomýšlet na posun v tabulce. Zápasy s Libercem se odehrají v chodovské sportovní hale 27. října od 10 a 14 hodin.

V Chodově 14. října 2012                                                     Zdeněk Malich, BVC Witte Chodov