BVC Chodov

Chodov se loučil se sezónou remízou s Plzní

pondělí 26. 3. 2012 | komentářů

V závěrečném dvoukole soutěže ženy BVC WITTE Chodov přivítaly plzeňskou Lokomotivu, oba týmy již měli zajištěnu ligovou příslušnost i do další sezóny, jediným rozdílem bylo to, že Chodov již byl jasně třetí a Plzeň ještě bojovala o udržení páté příčky, což se jí ziskem prvního zápasu nakonec podařilo.

Chodov nastupoval do prvního zápasu v sestavě: sestry Pecháčkovy, H. Krausová, M. Kučková, M. Voláková, P. Karmazínová s liberem Š. Gergelyovou. V úvodu setu se domácí hráčky dostaly při podání P. Karmazínové do vedení 3:0, ale pak se již pouze snažily dotahovat plzeňské vedení a podlehly 21:25. I v následující sadě se zpočátku trápily s příjmem podání a prohrávaly 4:12, nicméně po obrátce za stavu 11:16 začala svým servisem trápit hosty M. Voláková a Plzeň bere za stavu 16:14 oddechový čas, Chodov brzy srovnává a za stavu 20:19 se poprvé v setu ujímá vedení, které udržuje až do konce a vítězí 25:23. Nic nejsou platny výzvy trenéra J. Turečka, aby se tým soustředil na lepší příjem a Plzeň si opět hned v úvodu třetí sady buduje několikabodový náskok, který drží až do závěru setu a ten získává 25:19. Ve čtvrté sadě se neděje nic nového, hosté dobře servírují, domácí dělají chyby, nepomáhají ani střídání a Plzeň vítězí v pohodě 25:18 a v zápase 3:1.

V druhém zápasu dává trenér po domluvě i přes prohru šanci stejné sestavě jako v úvodu prvního zápasu, Chodov sice brzy prohrává 1:4, ale brzy otáčí výsledek a při servisu kapitánky M. Kučkové vede 12:5, hosty již v setu k ničemu nepustí a vítězí 25:21. Druhý set je dlouho vyrovnaný, ale od stavu 14:14 získávají hosté šest bodů v řadě a vedou 20:14, to ovšem nestačí, domácí při servisu A. Pecháčkové snižují na rozdíl jediného bodu 20:21 a dvěma bodovými bloky M. Volákové otáčí výsledek na 25:23. Vedení dva nula, jakoby domácí hráčky ukolébalo a Plzeň vede 14:8, pak sice domácí i díky obranným zákrokům M. Volákové v poli vyrovnávají na 15:15, vzápětí ale hosté odskakují a v koncovce vedou 23:19, na to ještě domácí reagují a snižují na 21:23, jenže pokažený servis po timeoutu Plzně rozhodl o tom, že hosté posílají po zisku sady 25:21 zápas do čtvrtého setu. I v něm hosté vedou až sedmibodovým rozdílem a ještě za stavu 19:15 si drží luxusní náskok do koncovky, M. Voláková ale nutí servisem hosty vybrat druhý timeout a je to 19:19. Plzeň vzápětí vede 21:19, jenže domácím se povede nepříznivý vývoj obrátit, ziskem setu 25:23 uzavírají sezónu vítězstvím 3:1 a přeci jen se tak odměňují věrným divákům za přízeň a loučí se i s tělocvičnou, která jim dvě sezóny sloužila jako azyl pro tréninky a domácí zápasy. V další sezóně již budou nastupovat v nové sportovní hale, která se v Chodově buduje. Věřme, že se v ní chodovským volejbalistkám bude dařit alespoň tak, jako doposavad a že si na volejbal najde cestu víc příznivců.

V Chodově 25. března 2012                          Zdeněk Malich, BVC WITTE Chodov