Sestry Pecháčkovy si odskočily na halové mistrovství republiky v plážovém volejbale, pak pomohly porazit Děčín

úterý 13. 3. 2012 | komentářů

Alena a Klára Pecháčkovy, které si v ligové přestávce odskočily na Ideastav Halové mistrovství republiky v plážovém volejbale do Prahy, kde po solidním výkonu obsadily dělenou devátou příčku, o víkendu opět obuly sálovou obuv a pomohly doma svému týmu oplatit Děčínu venkovní prohry.

Základní sestava Chodova, ve složení: sestry Pecháčkovy, M. Kučková, M. Voláková, M. Zahrádková, Š. Vodenková s liberem Š. Gergelyovou, do úvodní sady prvního zápasu nenastoupila příliš koncentrovaně a díky nevynuceným chybám při útoku a pěti zkaženým servisům Děčín brzy vedl 16:10. Chodov sice poté donutil hostující hráčky za stavu 17:15, z pohledu Děčína, vybrat oddechový čas, ale zkaženým servisem a dalšími chybami šly Severočešky do koncovky s luxusním pětibodovým náskokem. Domácí však po vybraném timeoutu za stavu 16:21 dokázaly při servisu M. Volákové vyrovnat a koncovku zvrátit ve svůj prospěch 25:23.

Druhý set byl velmi vyrovnaný až do koncovky, kdy si Děčín vybojoval dva setboly, jenže domácí hráčky oba odvrátily a pro změnu jej získaly 26:24.

Ve třetím setu se již mohlo zdát, že hostující hráčky po dvou těsně prohraných koncovkách nebudou vzdorovat. Domácí si od úvodu drží několikabodové vedení, jenže od stavu 19:16, kdy si hosté vybírají oddechový čas, to přestává s šancemi na hladké vítězství vypadat všelijak. Děčín vede 20:19, 22:20 a 23:21, ale i to je málo, Chodov i do třetice dokáže zvrátit set na 25:23 a ukončuje utkání 3:0 na sety.

Do druhého zápasu nastupují domácí v sestavě: H. Krausová, M. Voláková, M. Kučková, A. Pecháčková, Ž. Brezinová, M. Zahrádková s liberem Š. Gergelyovou. Úvod první sady patří výtečnému servisu H. Krausové, díky kterému se domácí ujímají vedení 7:0. Kvapem se blíží koncovka a Chodov vede 21:15, za stavu 22:22 je již domácí trenér bez timeoutů, Děčín toho však nevyužije a prohrává sadu 22:25.

Třemi zkaženými servisy po sobě v úvodu druhého setu dávají domácí hráčky Děčínu možnost se sklidnit. Hosté si vzpomenou na podzimní domácí zápasy, přitvrdí na servisu a zlepší hru v poli a najednou je tu vedení Děčína 16:10 a ještě 20:13, kdy si bere domácí lavička timeout, Chodov zabírá a srovnává stav na 22:22, tentokrát to však nestačí a Severočešky berou domácím set po vítězství 25:22.

Rozjetý Děčín zastavuje domácí trenér až druhým timeoutem za stavu 4:14, Chodov se pak bod po bodu přibližuje na dostřel, k útoku zavelela servisem domácí kapitánka M. Kučková 8:14,  A. Pecháčková další bodovou sérií při podání srovnává na 17:17, eso M. Zahrádkové a je to 22:18. Další dokonaný obrat! 25:21 a je to 2:1 pro domácí.

Čtvrtou sadu si již domácí  s přehledem ohlídají a po zisku setu 25:20 vítězí v druhém zápase 3:1. Pokud se hráčkám BVC WITTE podaří v příštím kole v Chomutově vyhrát alespoň jedno utkání, podaří se jim vylepšit o jednu příčku umístění z minulé sezóny.

Kadetky BVC WITTE zatím dále čekají na své první vítězství v nadstavbové části první ligy, když si na domácí půdě neporadily se Slávií Hradec Králové a prohrály 0:3 (-12, -22, -18) a 1:3 (-12, 23, -14, -17). Mohou to ovšem vylepšit v posledním kole, když jedou na půdu výkonostně podobného týmu SK Třebín.