Ženy BVC WITTE Chodov vydřely ve Střešovicích dvě vítězství

pondělí 30. 1. 2012 | komentářů

Chodovské volejbalistky, již s body za kontumované zápasy se Stadionem Ústí, odjížděly do Prahy k zápasům s rezervou prvoligového Tatranu a věděly, že je nečeká nic lehkého, Tatran by se totiž dvěma výhrami posunul bodově na stejnou úroveň jako BVC.  Zápasy měly zajímavou motivační příchuť i pro chodovskou kapitánku Moniku Kučkovou, která ve Střešovicích odehrála jednu sezónu v extralize a rok v první lize a určitě zde nechtěla prohrát.

Chodov nastoupil do prvního zápasu v sestavě: P. Karmazínová, H. Krausová, K. a A. Pecháčkovy, M. Kučková, Ž. Brezinová s liberem Š. Gergelyovou.

Průběh prvního setu si od počátku kontrolovaly hostující hráčky, a i když domácí v koncovce ještě zabraly a snížily na 23:24, zvrátit výsledek sady se jim nepovedlo a Chodov vedl po výhře 25:23 jedna nula. Jenže následující dvě sady získaly hráčky Tatranu 25:19 a 25:21. To donutilo trenéra hostí ke změnám v sestavě, na bloku nahradila, po nemoci ještě ne zcela v pořádku, M. Zahrádková P. Karmazínovou, na smeč místo K. Pecháčkové nastoupila Š. Vodenková. Změny hostím prospěly, Chodov si již na začátku čtvrté sady vybudoval až sedmibodový náskok a v klidu si průběh setu ohlídal, když set získal 25:19. A podobný nástup se povedl hostím i v tiebreaku. Tříbodový náskok si udržely chodovské volejbalistky až do koncovky a po zisku sady 15:12, získávají po více než dvou hodinách první sobotní vítězství.

K druhému zápasu nastupují hosté v sestavě: H. Krausová, Š. Vodenková, M. Kučková, R. Veselková, A. Pecháčková, M. Zahrádková s liberem Š. Gergelyovou

.Po vyrovnaném průběhu prvního setu Chodov vyrobil v koncovce více chyb, Tatran toho využil a set získává 25:20. V druhé sadě se hosté ujímají zpočátku vedení. Ukazatel postupně ukazuje 3:1, 8:6 a 16:13, aby si za stavu 17:20 hostující trenér vybíral již druhý timeout. Chodov prohrává set 21:25 a situace se za stavu 0:2 na sety zdála být vážná. Jenže uragán, který ve třetím setu nastartovala při svém servisu Ž. Brezinová desetibodovou šňůrou, se zastavil na skóre 25:10 a zase bylo oč hrát. Úvod čtvrté sady ale ovládají opět domácí, hosté mají za stavu 8:13 vybrány oba oddechové časy a nezdálo se, že ještě najdou sílu k obratu. Trpělivou hrou však nutí domácí za stavu 18:19 k timeoutu, těm se záhy povede otočit na 22:20, Chodov ale otáčí při servisu své kapitánky na 24:22, načež domácí vyrovnávají na 24:24, šťastnější jsou ale hosté, když proměňují pátý setbol 27:25 a přichází druhý sobotní tiebreak. V něm se povedlo již před změnou stran získat hostím dvoubodový náskok, a když hned po otočce Chodov přidal ještě dva body, bylo v podstatě rozhodnuto. Hráčkám BVC WITTE se tak vítězstvím 15:10 povedl v další maratónské bitvě dokonalý obrat zápasu z 0:2 na 3:2.

Myslíme, že takto vybojované zápasy jsou tou nejlepší pozvánkou na domácí zápasy, které ženy BVC WITTE odehrají 11. února od 10 a 14 hodin a soupeřem jim budou hráčky Neratovic.

V Chodově 30. ledna 2012                                              Zdeněk Malich, BVC WITTE Chodov