V derby se kadetky BVC WITTE málem postaraly o překvapení

úterý 8. 11. 2011 | komentářů

Okresní derby, jež sehrály kadetky BVC WITTE Chodov s Baníkem Sokolov mělo jasného favorita a tím byl Baník, jenže domácí děvčata se rvala tak, že si málem připsala cenný skalp.

Již v prvním setu úvodního zápasu bylo vidět, že domácí nechtějí nechat kůži lacino a sestava: T. Randýsková, T. Červeňáková, M. Mühlhauserová, K. Vršecká, K. Vodáková, K. Konopáčová se střídající A. Tůmovou, se dlouho držela soupeřkám na dostřel. A i když po prohře 21:25, prohrála chodovská děvčata i další dvě sady shodně 18:25, nepůsobila vůbec odevzdaným dojmem.

Po první sadě druhého zápasu, kterou Baník získal 25:10, by stěží někdo zapochyboval o dalším průběhu zápasu, jenže v druhém setu si již, domácím kotlem, mohutně povzbuzovaná děvčata dokráčela až k setbalu. Set sice nakonec 25:27 prohrála, ale to měl být teprve začátek. V následujícím setu si totiž z přihrávajících protihráček udělala střelnici M. Mühlhauserová, která od stavu 17:18 odešla ze servisu až za stavu 25:18! V dalším setu šel Chodov hned do vedení 6:0 a náskok si udržel až do konečného stavu 25:20. V tiebreaku sice již unavená domácí šestice svou krasojízdu nedotáhla k vítězství, když podlehla 9:15, nicméně se nemají určitě zač stydět.

V příštím kole mají kadetky BVC WITTE volno a ženy přivítají, opět doma, v sobotu 12. listopadu od 10 a 14 hodin družstvo TJ EMĚ Mělník.

V Chodově 7. listopadu 2011                              Zdeněk Malich, BVC WITTE Chodov