Chodovské volejbalistky se v Neratovicích i v patnácti stupních pěkně zahřály

pondělí 24. 10. 2011 | komentářů

Volejbalistky BVC WITTE Chodov odjížděly k zápasům sedmého a osmého kola druhé ligy žen do Neratovic v roli favorita, nechybělo však mnoho a mohlo být o další překvapení více.

Chodov nastoupil k prvnímu zápasu v základní sestavě: H. Krausová, M. Zahrádková, M. Kučková, Ž. Brezinová, A. a K. Pecháčkovy s liberem D. Bláhovou. A trenér hostí, i přes chybu v úvodu zápasu, kdy prohodil čísla hráček v postavení uvedená do zápisu, mohl tento omyl označit jako geniální taktický tah, protože se na síti potkaly hned tři blokařky. Hostující hráčky se díky výborné obraně na síti dostaly rychle do vedení 9:2, náskok udržovaly po celý set a vyhrály jej poměrně snadno 25:18. V druhém setu, kdy již bylo postavení hráček, dle zajeté šablony, v pořádku, to však znamenalo až přílišné uklidnění a živá komunikace, která probíhala během celé první sady, byla ta tam. Neratovickým se začalo dařit vykrývat ulívky chodovských a hra se vyrovnala. Koncovku sady zvládly lépe domácí, a tak po prohře 24:26 musel trenér hostí přemýšlet o změnách na hřišti. A zdá se že s příchodem V. Vydrové tým ve třetím setu ožil, když soupeřky smetl Chodov 25:13. Jenže v sadě následující hosté za stavu 5:12 vybírají již druhý timeout a i přes střídání prohrávají 13:25. V tiebreaku se chodovským dařilo držet před soupeřkami o krůček vpředu a nakonec i s pověstným kouskem štěstí se jim podařilo vyválčit závěrečný set 15:13 a zápas 3:2 ve svůj prospěch.

V druhém zápase se sestava Chodova: H. Krausová, M. Kučková, Ž. Brezinová, R. Veselková, A. Pecháčková, M. Zahrádková s liberem D. Bláhovou, v úvodu poněkud trápila s těsnou prohrou nabuzenými domácími hráčkami. Neratovickým se podařilo odskočit až na pětibodový rozdíl a vedly 13:8, po bodové šňůře při servisu H. Krausové si domácí, za stavu 13:12, musí vzít timeout a druhý pak za stavu 20:17 pro hosty. Dramatickou koncovku si trpělivě bránící hostující hráčky vzít již nenechaly a set získávají 27:25. V další sadě jdou sice domácí do vedení 4:2, ale po sérii bodů při podání H. Krausové si berou za stavu 7:4 pro hosty timeout. Neratovické volejbalistky se ještě na chvíli starají o zápletku a otáčí na 9:7, jenže potom přichází za stavu 18:16 pro hosty další série bodů při servisu M. Kučkové a pohodlný pětibodový náskok určuje ráz konce setu. 25:18. Závěrečný set již hosté nepřipouští žádné komplikace a 25:18 vítězí i v něm.

Další utkání odehrají ženy BVC WITTE Chodov v domácím prostředí, kdy se 5. listopadu utkají od 9 a 13 hodin v bitvě o čelo tabulky s dosud neporaženou Stavební fakultou Praha. Od 11 a 15 hodin se pak utkají kadetky BVC WITTE s Baníkem Sokolov.