Nekompletní BVC WITTE Chodov ztratil na půdě nováčka

úterý 11. 10. 2011 | komentářů

Volejbalistky BVC WITTE Chodov, byť nekompletní (z rodiných důvodů chyběla Monika Kučková, dále pak Vanda Vydrová a Štěpánka Gergelyová), odjíždělo ke svým zápasům na půdu ligového nováčka VKM Stadion Ústí nad Labem v roli favorita, nechybělo však mnoho a odjížděly se dvěma porážkami.

Mladý domácí tým se pustil do hostujícího Chodova v sestavě: A.a K. Pecháčkovy, M. Zahrádková, Ž. Brezinová, M. Voláková, Š. Vodenková s liberem D. Bláhovou, nebojácně a Chodov díky kvalitnímu servisu Ústečanek brzy prohrával 0:4. Ústí drželo hosty na distanc po celý set a bodový rozdíl se navýšil až na konečných 18:25. V druhém setu se hra přeci jen vyrovnala, i když domácí hráčky  již vedly 16:9, hosté odpovídají výborným servisem Ž. Brezinové a za stavu 17:13 si domácí vybírají timeout. Ten však, jako by více pomohl chodovským hráčkám a ty snižují na rozdíl jediného bodu 16:17, po chvíli otáčí nepříznivý vývoj v setu na 22:21, koncovku však lépe zvládly ústečanky a vítězstvím 25:23 se ujímají vedení 2:0. To přinutilo hostující střídačku ke změnám v sestavě a na náhře se objevila Helena Krausová, chodovské volejbalistky jakoby polil živou vodou a brzy se ujaly vedení 5:1, které neustále navyšovaly, až na konečných 25:15. V následujícím setu pokračovaly ženy BVC v kvalitní hře a výborným servisem nepustily domácí vůbec do hry a po výhře v setu 25:16 vyrovnaly na 2:2. Tiebreaková bitva začala lépe pro chodovské, ty se dostaly do vedení šestibodovou šňůrou výborně hrající H. Krausové, soupeřky však podobnou šňůrou odpověděly, ale strany se měnily za stavu 8:4 pro hosty. Jenže domácí ještě, i díky nemohoucnosti hostí v útoku, otáčejí na 10:9. Drama vrcholí, Chodov otáčí na 14:13 a má mečbol, jenže v tento moment zakročil hlavní rozhodčí a své nepřesné výroky z průběhu celého utkání dovedl k dokonalosti a i přesto, že po útoku hostí míč tečovaný na bloku domácí hráčkou dopadl do hřiště (!), rozhodl ve prospěch domácích, čemuž se smáli i domácí fanoušci. Hosté se z této situace nevzpamatovaly a prohrály set 14:16 a tím i celý zápas 2:3.

Ve druhém zápase se v základní sestavě Chodova objevily: H. Krausová, M. Zahrádková, K. Pecháčková, R. Veselková, Ž. Brezinová, M. Voláková s liberem D. Bláhovou. První sadu pro sebe získaly hráčky Ústí 25:18, druhou hosté 25:19. Dramatický třetí set se blížil do koncovky, v ní se nejprve Chodov ujímá vedení 23:21, za stavu 23:23 si hostující trenér bere timeout, při setbalu Chodova si za stavu 27:26 bere timeout trenér domácí a Ústečanky vedou 29:28, druhý rozhodčí končí sadu odpískáním špatného postavení hostí 30:28. Toto rozhodnutí, byť se po rozboru videa ukázalo, že bylo správné, však přililo olej do ohně, v již tak vypjatém utkání, trenér hostí neudržel nervy na uzdě a sdělil druhému rozhodčímu jeho diagnózu, za čež mu byla udělena červená karta. Hosty však nastalá situace nakopla k výbornému výkonu a po zisku čtvrté sady v poměru 25:19, získávají i rozhodující set 15:9 a zápas 3:2.

V pozápasovém hodnocení si hostující trenér Jiří Tureček všiml výborného výkonu nahrávačky Heleny Krausové: „Helča, která vystřídala na náhře Klárku po prohraných prvních dvou setech v prvním zápase, vnesla na hřiště řád a nakopla svým výkonem i ostatní hráčky.“ „Holky dnes podaly výborný výkon na servisu, škoda prohraného prvního zápasu, od poloviny tiebreaku jsme se bály zaútočit a jen vyčkávaly jestli si to soupeřky neprohrajou samy, mohlo se předejít vyostřené atmosféře.“

V sobotu 15.října od 9 a 13 ženy BVC přivítají Tatran Střešovice „B“, kadetky BVC,taktéž doma, Kralupy od 11 a 15 hodin. Všechna utkání se hrají v tělocvičně 2.ZŠ v Chodově.

V Chodově 9. října 2011                                         Zdeněk Malich, BVC WITTE Chodov