Cenná výhra nad lídrem a další dva body do tabulky

neděle 12. 11. 2023 | komentářů | Autor: L.Zapf

CHODOVSKÉ DOMÁCÍ NADŠENÍ

DALŠÍ CENNÝ SKALP. PRVNÍ PORÁŽKA NYMBURKA V SOUTĚŽI PRÁVĚ OD CHODOVA. OPĚT SMOLNÝ POST NAHRÁVAČKY. BVC CHODOV DRŽÍ DŮLEŽITÉ TŘETÍ MÍSTO V LIZE PŘED PRAŽSKÝMI LVICEMI.

Chodovské juniorky přivítaly v dalším domácím dvojzápase lídra tabulky první ligy, družstvo Volejbal Nymburk, které od začátku soutěže ztratilo pouze dva sety a s plným ziskem bodů kraluje ligové tabulce.  Už dopolední zápas nasvědčoval, že to pro ně v Chodově tak jednoduché nebude. První set jsme vyhráli 25:23 a tím jsme navýšili počet prohraných setů u Nymburka na tři. Hned od začátku obě družstva hrála volejbal, který se na pohled musel velmi líbit. Bohužel nastalo další prohloubení smůly, která nás tuto sezónu provází a ve čtvrtém setu za stavu 18:20 došlo k nezaviněnému zranění kotníku další naší nahrávačky. A tak po setech 27:25, 23:25, 21:25 a 18:25 jsme první zápas prohráli 1:3.

Na druhý zápas již tradičně přijela na výpomoc nahrávačka ze starších žákyň Natálka Matějčková. Tak jak se dopolední zápas i přes prohru zhruba třiceti divákům velmi líbil, tak ten odpolední byl daleko dramatičtější a vyrovnanější. Za veliké divácké podpory se hrál oboustranně velmi pohledný a kvalitní volejbal. Po pětisetové bitvě (25:23, 24:26, 23:25, 25:19 a 15:10) se nakonec celky rozešly s výsledkem 3:2 pro domácí. Závěr, dva získané body nad lídrem tabulky, ale hlavně výborný pocit z dobře odvedené práce celého družstva.