Smolná prohra, zranění a velmi cenná výhra

pondělí 30. 10. 2023 | komentářů | Autor: L.Zapf

V neděli 29.10. 2023 přivítalo družstvo juniorek BVC Chodov v 1. lize U 20 družstvo volejbalového oddílu Lvi Praha. Dopolední utkání, které skončilo prohrou domácích 1:3, nebylo tak jednoznačné, jak vypadá výsledek. První set jsme po nervózním začátku prohráli 25:18. Bohužel na průběh tohoto setu mělo dopad ošklivé zranění kolene naší nahrávačky. Do druhého setu jsme nastoupili se změnou na postu nahrávačky, kde nastoupila Káťa Říhová. Tento set byl ovšem poznamenán předešlou událostí, a tak jsme prohráli 25:14. Do třetího setu jsme provedli opět změnu a na nahrávku se postavila Káťa Zapfová. Tento set jsme dovedli vyhrát 25:20. Naopak čtvrtý set jsme po smolné koncovce prohráli 25:27.

Odpolední zápas byl v celku úplně jiný než ten dopolední. Do zápasu jsme nastoupili s povolanou nahrávačkou ze starších žákyň Natálkou Matějčkovou a na post první smečařky se tak mohla vrátit zpět Káťa Zapfová. Zejména tyto dvě změny se nakonec pro hru celého družstva ukázaly jako klíčové. Do celého družstva to přineslo velkou pohodu a po setech 25:19, 25:16 a 25:20 jsme poměrně bez problémů vyhráli a tím zapsali další tři boby do celkové tabulky, v které průběžně držíme se 13 body 3. místo.

Poděkování patří divákům, kteří jako vždy dokázali vytvořit neuvěřitelnou atmosféru. Velké poděkování patří také panu Karlu Ježkovi (na fotografii stojícího vpravo), který nás i ve svém požehnaném věku chodí věrně a neúnavně podporovat již mnoho let.