II.liga Ženy 20.11.2010

úterý 23. 11. 2010 | komentářů

2.liga žen 13. a 14. kolo BVC Chodov – Neratovice 3:2 (22,17,-22,-19,11) a 3:2 (-17,21,12,-21,14)

I když by se mohlo zdát, že mělo jít, vzhledem k postavení obou družstev v tabulce, o snadnou záležitost, hostující družstvo bylo rozhodně proti. „Napovídaly o tom již výsledky Neratovic, kdy sehrály několik vyrovnaných zápasů se silnými týmy.“říká ke hře soupeřek trenér BVC Jiří Tureček

Základní šestka: Ž.Brezinová, M.Kučková, H.Krausová, A.a K.Pecháčkovy, M.Zahrádková a libero D.Bláhová, brzy poznala, že to dnes nebude snadné. Neratovice téměř celý první set vedly, ovšem Chodovu se podařilo otočit v koncovce ze stavu 16:20 na 25:22. V druhém setu domácí rychle prohrávaly 0:5, pak se však, i díky zlepšení příjmu, rozehrála Krausová, která svými náhrami vybízela nezadržitelnou Kučkovou k útoku a Chodov vyhrál 25:17. Třetí set byl vyrovnaný, ovšem v koncovce, chybou v postavení, nabídly domácí hráčky soupeřkám setbol, a ty jej využily. 22:25.

Ve čtvrtém setu se za stavu 1:3 zranila Radová, po jejím vystřídání se domácí hráčky s touto ztrátou nedokázaly vypořádat a podlehly snadno 19:25. Naštěstí se vydařil tiebreak a ziskem setu poměrem 15:11, slavily domácí hráčky první sobotní vítězství.

Druhý zápas začal Chodov, v sestavě: Kučková, A.a K. Pecháčkovy, Borková, Radová( jejíž zranění z prvního zápasu se ukázalo naštěstí jako lehké) a Brezinová s liberem Bláhovou, velmi vlažně, a v poli výborně hrající Neratovice, tak vyhrály první set snadno 25:17. K druhému setu přistoupily domácí zodpovědněji, když vedly průběžně 8:3, 16:7, 20:15, a vyhrály 25:21. Následným ziskem třetího setu v poměru 25:12, se zdálo, že drama domácí již nepřipustí, ale opak byl pravdou. Neratovice opět zabraly v obraně a přiváděly domácí smečařky téměř k šílenství. 21:25 a další tiebreak. Bitva jak má být, bod za bodem, až k domácímu vítězství 16:14.

Po zápase prohlásila Alena Pecháčková, která se musela vysloveně protrápit oběma zápasy. „Musím se holkám omluvit, dneska mi to vůbec nešlo.“ „Alena musela odehrát oba zápasy,i když se jí příliš nedařilo, na jejím postu jsem nemohl střídat, v pátek na tréninku se nám zranila Markéta Součková.“vysvětloval trenér Jiří Tureček.