Mistrovský titul pro žákyně BVC WITTE Chodov Gabrielu Gergelyovou a Martinu Szepovou

pondělí 25. 6. 2012 | komentářů

Ač spolu tuto sezónu neodehrály ani jediný turnaj, dokázaly bez jediné prohry proplout k vytouženému titulu a v domácím prostředí udělat obrovskou radost nejen sobě a trenérovi Jiřímu Turečkovi, ale i všem přítomným skvěle fandícím divákům a navázat na bronzové medaile svých klubových kolegyň Šárky Vodenkové a Natálky Erpsové z roku 2010. Martina Szepová si tak spravila náladu po promarněné možnosti zisku medailí z republikového šampionátu kadetek U18 konaném před týdnem v Pňově, kam se přihlásily se svou spoluhráčkou T. Randýskovou pozdě a plnily jen roli náhradnic. Gabriela zase sbírala před týdnem zkušenosti na Mistrovství republiky žen U23 ve Slavkově u Brna, kde se svou spoluhráčkou P. Missottenovou získaly v nabité konkurenci reprezentantek třináctou příčku. Chodovský beachvolejbal ziskem titulu posunul výrazně mezníky tohoto sportu v kraji. Ani zbylé dvě dvojice reprezentující Karlovarský kraj se mezi dvacítkou párů z celé republiky neztratily. Anny Přibylová a Lauermannová v přímém boji o postup do semifinále podlehly svým klubovým kolegyním Szepové s Gergelyovou 0:2 a nepovedl se jim ani reparát v opravném pavouku, kde je porazily Adamčíková s Chludovou, které v cestě k medaili zastavilo jen zranění Chludové. Kateřina Vodáková a Tereza Červeňáková nedokázaly navázat na páteční výborné výkony, kdy neokusily hořkost porážky a možná i díky těžšímu losu jejich cesta skončila nejkratší možnou cestou a po dvou prohrách v  hlavní soutěži obsadily čtrnácté místo.

Úžasný závěr turnaje, jehož vyvrcholením bylo slavnostní předávání cen, si kromě všech aktérů užili i podavači míčů, kteří všechny tři dny neúnavně podávali svým starším kamarádům balony a sklidili za to obrovský aplaus a spolu s nimi i organizátoři mistrovství. Upomínkové předměty pro všechny účastníky turnaje a poháry i medaile předávali: za generálního partnera ČVS zástupce společnosti Uniqua Mgr. Miroslav Čekan, za ČVS místopředseda svazu Ing. Josef Beneš ml., za ABV ČVS p. Miroslav Vycudilík, za generálního partnera BVC WITTE Chodov zástupkyně společnosti WITTE Mgr. Martina Poštová a za KV ČVS Karlovarského kraje jeho předseda Jan Meruna. Zvláštní cenu starosty města Chodova získaly nejmladší účastníci turnaje Tezzele – Vašina, kteří předváděli na svůj věk výborný volejbal.

Další akcí, jež se zůčastní hráčky BVC WITTE bude Uniqua MČR juniorek U20 v Čelákovicích, které se uskuteční 30. června a 1. července.

Výsledky Uniqua MČR žákyň v Chodově: 1. M. Szepová – G. Gergelyová (BVC WITTE Chodov), 2. Fauová – Komárková ( Praha), 3. Hrabová – Kůrková ( kraj Jihomoravský)...6. A. Přibylová – A. Lauermannová (BVC WITTE Chodov)...14. K. Vodáková (BVC WITTE Chodov)

Výsledky Uniqua MČR žáků v Chodově: 1. Drozd – Džavoronok (kraj Jihomoravský), 2. Frecer – Svoboda (kraj Jihomoravský), 3. Drdoš – Suchopár (kraj Středočeský)...12. Kraus – Věchet (kraj Karlovarský)

V Chodově dne 25. června 2012                 Zdeněk Malich, BVC WITTE Chodov

FOTOGALERIE DÍVKY

FOTOGALERIE CHLAPCI

VEŠKERÉ INFORMACE O TURNAJI DÍVKY

VEŠKERÉ INFORMACE O TURNAJI CHLAPCI

Uniqua mistrovství České republiky žactva v Chodově (21. -24. 6.2012)

Po dvou letech se v Chodově opět konalo Mistrovství České republiky žactva. Skvělé beachvolejbalové počasí po celou dobu konání jen podtrhlo parádní akci s řadou výborných sportovních výkonů. Osmdesátka organizátorů, převážně z řad členů BVC WITTE Chodov, se starala o dvacet párů dívek a čtrnáct párů chlapců s jejich doprovody. Zatímco přihlášení chlapci se dostavili všichni, startovní listina děvčat po odhláškách sedmi dvojic řádně prořídla, navíc pár Syrovátková – Knorová z ústeckého kraje se nedostavil bez omluvy, čímž zkomplikoval průběh soutěže.

Po čtvrtečním losování byl turnaj slavnostně zahájen v pátek ráno starostou města Chodova Ing. Josefem Horou, který popřál všem účastníkům mnoho sportovních úspěchů, pak již mohly začít boje na všech sedmi kurtech v místním sportovním areálu. Z maratonu 108 zápasů v dívčí a 77 zápasů v kategorii chlapecké do semifinále postoupily páry Szepová – Gergelyová, Hrabová – Kůrková, Adamčíková – Chludová, Komárková – Fauová a Frecer – Svoboda, Kunc – Wagner, Džavoronok – Drozd, Drdoš – Suchopár. Zatímco si domácí pár Szepová – Gergelyová poměrně snadno poradil s Hrabovou a Kurkovou 2:0 (15, 13), ostatní semifinále byla obrovskými bitvami. V druhém zápase kategorie děvčat vedla Adamčíková s Chludovou nad Komárkovou s Fauovou po prvním vyhraném setu poměrem 21:17 v setu druhém již 19:17, ale podlehly v něm nakonec 22:24. Ve třetím setu se bohužel zranila Chludová, a byť ještě se sebezapřením bojovala, třetí set získává Komárková - Fauová 15:6 a postupují do finále. V kategorii chlapců se do finále probojovali Frecer – Svoboda, kteří v prvním semifinále porazili 2:1 (-19, 17, 12) pár Kunz – Wagner. V druhém zápase se radovali z postupu Džavoronok s Drozdem, ti porazili v předčasném finále Drdoše se Suchopárem rovněž 2:1 (-19, 19, 13).

Boje o medaile zahájila děvčata. Adamčíková s Hrabovou bohužel nemohly k zápasu o třetí místo nastoupit a po skreči tak bronz získávají Hrabová s Kůrkovou bez boje. Zaplněná tribuna sledovala finále děvčat a bylo znát, že v něm hraje domácí pár. Gergelyová se Szepovou dokázaly využít domácí prostředí a Komárkovou s Fauovou přehrávají hladce 2:0 (13, 15) a staly se zaslouženě mistryněmi České republiky v kategorii žákyň pro rok 2012.

Boj poražených chlapců ovládají a bronzové medaile získávají Drdoš a Suchopár, když porazili poněkud odevzdané Kunze s Wagnerem 2:0 (9, 10). Finále vyznělo lépe pro pár Džavoronok – Drozd, ti získávají titul po výhře 2:0 (13, 21) nad dvojicí Frecer – Svoboda.

Při závěrečném ceremoniálu byly všem účastníkům předány upomínkové předměty, ty i samotné poháry a medaile předávali: za generálního partnera ČVS společnost Uniqua Mgr. Miroslav Čekan, za ČVS místopředseda svazu Ing. Josef Beneš, za ABV ČVS p. Miroslav Vycudilík, za generálního partnera BVC WITTE Chodov společnost WITTE Mgr. Martina Poštová a za KV ČVS karlovarského kraje p. Jan Meruna. Zvláštní ocenění pana starosty města Chodova získal pár Tezzele – Vašina. Obrovský aplaus pak sklidili podavači míčů, kteří celé tři dny neúnavně podávali míče.