II.Liga Ženy 12.03.2011

neděle 13. 3. 2011 | komentářů

29.a 30.kolo 2.ligy žen: BVC WITTE Chodov – Lokomotiva Liberec 0:3 (-21, -12, -18) a 3:1 (-15, 18, 16, 22)
   V dohrávce 29. a 30. kola přivítaly ženy BVC WITTE Chodov průběžně druhý Liberec.
Chodovské ženy si vítězstvím v druhém utkání udržely naději na zisk bronzových medailí, musí však v příštím kole dvakrát plně bodovat v Ústí a doufat, že zraněními oslabené Dobřichovice doma dokáží dvakrát porazit Plzeň.
   Základní sestava Chodova: M.Zahrádková, H.Krausová, M.Kučková, Ž.Brezinová, K. Pecháčková a V.Vydrová s liberem D.Bláhovou v úvodním setu držela s Libercem krok do poloviny setu, s blížící se koncovkou si však méně chybující soupeřky vytvořily až sedmibodový náskok a koncovku si v klidu pohlídaly. V druhé sadě si chodovské ženy neporadily se skvělým servisem severočešek a podlehly drtivým rozdílem 12:25. Liberec pokračoval ve vynikajícím výkonu i v setu závěrečném a domácí hráčky si s jejich hrou nedokázaly poradit. Prohra Chodova v setu 18:25 znamenala i prohru v zápase 0:3.
   V úvodním dějství druhého zápasu se na palubovce objevila na smeči místo V.Vydrové V.Borková. Změna však ke zlepšení hry nevedla a liberecké hráčky donutily za stavu 8:14 domácího trenéra k výběru již druhého timeoutu. Nepomohlo ani dvojí střídání a hosté získali za patnáct minut set 25:15. V tento moment už by na domácí nevsadil asi ani největší optimista, ovšem v druhé sadě, se po návratu na hřiště, za důvěru odvděčila trenérovi na servisu V.Vydrová sérií čtyř bodů, na kterou navázala M.Zahrádková dalšími třemi a Chodov rázem vedl 11:6. Domácí hráčky zabraly v obraně i na příjmu a získaly set 25:18. Ve třetím setu si domácí drželi nepatrné vedení, pak při podání M.Zahrádkové získaly sedm bodů v řadě a set 25:16. V závěrečném setu ještě hosté zdramatizovali koncovku, když Chodov neudržel čtyřbodové vedení, a snížili na 20:21 a 22:23. Domácí hráčky však tiebreak odmítly a set dotáhly k vítězství 25:22. 3:1.
   „Liberec nás v prvním zápase přehrál ve všech činnostech a nepustil nás vůbec do hry.“řekl v závěrečném hodnocení domácí trenér „V druhém zápase jsme se dostali do hry servisem a zlepšenou obranou, holky si pak začaly věřit i v útoku.“

V Chodově 13.3.2011                                                          Zdeněk Malich BVC WITTE Chodov