BVC Chodov


Excelentní rozloučení extraligových týmů BVC Chodov s letošní sezónou…

čtvrtek 12. 5. 2022 | komentářů

To, o čem jsme zde v Chodově dlouhou dobu jen snili, se během uplynulých dvou víkendů stalo skutečností. Pokud pominu úspěchy mladších a starších žákyň, tak historicky Chodovu chyběla účast ve finálové části vrcholné republikové soutěže extraligy kadetek a juniorek. 

Již před dvěma roky jsme měli možnost usilovat o medaile z MČR, ale oběma družstvům vše překazil těsně před posledním schůdkem k úspěchu COVID. 

Letos už jsem se dočkali :-) Navíc jen čtyřem týmům v ČR se podařilo tento skvělý úspěch (přítomnost ve finále MČR kadetek a juniorek) v  ročníku 2021/2022 napodobit. 

Jako první dostaly svou příležitost prokázat své kvality během víkendu 28.4. - 1.5. naše kadetky. Celou sezónu figurovaly na předních pozicích celkového hodnocení a základní část dlouhodobé soutěže zakončily po sedmi odehraných soutěžních turnajích na celkovém třetím místě. Poslední turnaj v sezóně nás bohužel nezastihl v optimální herní formě a pohodě. Náladu a dobrý pocit z víkendu si však holky spravily posledním utkáním o páté místo proti Ostravě, které skončilo pro naše družstvo nejtěsnější možnou a tvrdě vybojovanou výhrou 15:13 v pátém setu. Titul mistra ČR 2022 si odváží z Liberce Olymp Praha před druhým týmem KP Brno a třetí Duklou Liberec.

Největší překvapení MČR juniorek 2022 ve dnech 5.-8.5. ? Bez pochyby družstvo BVC Chodov ! Nečekaný postup ze základní skupiny přes favorizovaný Šternberk v sestavě s pěti hráčkami extraligy žen, katapultoval vnímání BVC Chodov mezi odbornou veřejností znovu opravdu do velkých výšin. V nedělním zápase o třetí místo jsme se museli sklonit před kvalitou soupeře z Prahy, ale šanci bojovat o medaile jsme si všichni na hřišti i na lavičce a v hledišti užili. Kvalita finále mezi Brnem a Libercem byla ještě o stupínek výše a s koncem šťastnějším ale zaslouženým pro velmi profesionálně působící KP Brno od týmového projevu hráček a práce realizačního týmu, až po fantastické povzbuzování fanoušků KP Brno. 

Příjemné, nádherné a zasloužené rozloučení našich starších hráček s jejich volejbalovou kariérou. Odchod z vrcholu, tak, jak to má být… Závěrečný ceremoniál MČR s vyhlášením vítězů je hezké a nezapomenutelné zažít z pohledu přímého účastníka. To, co hráčce na palubovce nikdo nevezme… 

Jsem pyšný na holky, jak bojovaly v nerovné konkurenci týmů trénujících na vysoké úrovni 8x týdně za podpory realizačních týmů extraligy žen. Klobouk dolů, holky...

Na úspěch z minulých víkendů se pokusí již tento pátek navázat i mladší žákyně, které si vybojovaly účast na republikovém finále v Táboře.  

Držte holkám pěsti, třeba se kruh uzavírá a vše po pěti letech, kdy dnešní hráčky extraligy získaly stříbrné medaile z finále mladších žákyň v legendárním Uherském Hradišti, začíná znovu… Uvidíme již tento víkend. 

Hodně štěstí ! 

JK

Fotky

Článek - Excelentní rozloučení extraligových týmů BVC Chodov
Článek - Excelentní rozloučení extraligových týmů BVC Chodov
Článek - Excelentní rozloučení extraligových týmů BVC Chodov


Nejbližší akce

Vyhledat akci >

Kalendář

Faceboook

Kontakt

BVC CHODOV z.s.
Štěříkova louka 1163, 357 35 Chodov

Jiří Tureček (předseda)
GSM: 777 251 796
jiri.turecek@bvc-chodov.cz

Bc. Ladislav Zapf (místopředseda)
GSM: 602 110 457
l.zapf@seznam.cz

Přejít na kontakty

Partneři klubu

Copyright © 2024 - BVC Chodov | Kontakt | Minigolf Chodov