BVC Chodov


Záchrana první ligy kadetek je úspěšně za námi

neděle 8. 3. 2020 | komentářů | Autor: Filip Plášil

O uplynulém víkendu odehrály starší žákyně své poslední zápasy v letošním ročníku v první lize kadetek. V měření s hráčkami starší věkové kategorie obsadí naše družstvo 9. nebo 10. místo a s přehledem udrží 1. ligu i pro příští sezónu. Pojďme si teď shrnout celý ročník první ligy kadetek.

Na začátku září vstupovaly naše starší žákyně do pro ně nové soutěže, 1.ligy kadetek. Po celou sozónu se mohly měřit s  hráčkami o dva roky staršími, navíc v soutěži hrané na tři vítězné sety, což bylo pro holky také nové. Samozřejmě se setkaly i s mnohem rychlejším volejbalem a mohly hrát proti týmům, které jsou svůj herní standard schopny předvádět výrazně delší dobu, než hráčky v kategorii starších žákyň. Úkolem první ligy bylo přizpůsobit se dorosteneckému volejbalu a současně získání zkušeností, které můžou holky uplatnit v soutěži Českého poháru žákyň. Začátek byl krušný, neřku-li krutý. V první polovině sezóny holky doslova vyválčily šest bodů v konfrontaci s Řepami. Jinak nás starší soupeřky přehrávaly důrazem, kvalitou i fyzickými předpoklady a parametry. Přiznám, se že jsem měl před začátkem druhé půlky soutěže obavy, aby nám účast v první lize spíše neublížila, než aby nám výrazně pomohla. Hlavní úkol byl ligu zachránit, aby v ní holky mohly pokračovat i v příštím roce (už jako kadetky).
 
Musím říct, že to co se dělo v druhé polovině sezóny moje obavy absolutně rozehnalo. Leden byl sice ještě slabší, ale pak holky zařadily nový výkonnostní stupeň za celý únor prohrály jen 2 zápasy (z toho jeden, přiznejme si, kvůli mému špatnému rozhodnutí. Druhý zápas pak s Příbramí, za kterou nastoupily 2 hráčky, hrající extraligu) a  vyhouply se, jak se říká,  nad čáru ponoru. Tento kousek se navíc holkám povedl i v době, kdy nebylo družstvo v úplně perfektní zdravotní kondici a klíčové zápasy s Třebínem a Příbramí odehrály holky Verča Kučerová a Káťa Matějíčková, tady holky s minimem zkušeností. Obě si zaslouží poděkování a pochvalu. Stejně tak zaslouží pochvalu Monča Brodilová a Káťa Kopecká, které do některých zápasů také zasáhly.
 
  Zkušenější holky si pak zaslouží obrovskou  pochvalu za to, jakým způsobem se semkly a na hřišti ukázaly nejen obrovskou bojovnost a zarputilost, ale také kvalitu a komplexnost. Je vidět, že bitvy o vše jsou jejich hnacím motorem a předvádí v nich svůj nejlepší volejbal. Vše pak korunoval uplynulý víkend a tři vyhrané zápasy s Plzní (Zisk 9 z 12 možných bodů).  Holky, skvělá práce.
 
 Holky teď čeká poslední hrací víkend z pohledu dlouhodobých soutěží. 14. a 15.3. se zúčastníme závěrečného turnaje Českého poháru starších žákyň. Do Břeclavi jedeme s vědomím, že v této soutěži již nemůžeme skončit hůř než na 8. místě v celé republice. Své umístění si samozřejmě pokusíme co nejvíce vylepšit.
 
Tak držte palce :)
 
 


Nejbližší akce

Vyhledat akci >

Kalendář

Faceboook

Kontakt

BVC CHODOV z.s.
Štěříkova louka 1163, 357 35 Chodov

Jiří Tureček (předseda)
GSM: 777 251 796
jiri.turecek@bvc-chodov.cz

Bc. Ladislav Zapf (místopředseda)
GSM: 602 110 457
l.zapf@seznam.cz

Přejít na kontakty

Partneři klubu

Copyright © 2024 - BVC Chodov | Kontakt | Minigolf Chodov