BVC Chodov


Prosincová extraligová tečka

středa 11. 12. 2019 | komentářů | Autor: Jiří Kudrle

Dnes naposled se v tomto roce hlásím s extraligovým příspěvkem na stránkách bvc-chodov.cz po minulém víkendu opět pevně nohama na zemi, s velkou pokorou a motivovaně se vším odhodláním a chutí naplnit sportovní cíle a předsevzetí obou svých družstev přes jejich momentální lehkou rozkolísanost herního výkonu. 

V posledních zápasech roku 2019 se naše kadetky i juniorky dost trápily. Obě družstva se herně propadla do dolní části sinusoidy a zůstala daleko za svými možnostmi. Níže už se výkonově ocitnout snad nedá a tak věříme a těšíme se opět na cestu směrem vzhůru, která začne po reprezentační a Vánoční pauze v lednu. 

Liberecká děvčata nám sedmého a osmého prosince vystavila ve městě pod Ještědem nemilosrdné vysvědčení. Kadetky tak přepouští poprvé v sezóně pozici lídra extraligy právě Dukle. Liberecké juniorky si naopak v neděli po našem vzájemném souboji svoje první místo v extralize pohlídaly. 

Nevím, jestli to bylo způsobené velkou marodkou v tréninkovém týdnu, ale v obou dvou dnech působila většina děvčat v chodovských dresech v zápasech velmi odevzdaně - až skoro apaticky - bez důrazu a chuti se porvat o vítězství nebo alespoň o bod. Snad jen druhý nedělní zápas juniorek, přinesl jakousi jiskru naděje do budoucnosti. Alespoň jsme měli možnost a hlavně zase chtěli získávat herní zkušenosti se silným týmem.   

Zpětně určitě budeme analyzovat jak hru a mrkneme se i do tréninkového deníku, nabereme ponaučení a pustíme se znovu do práce. Chceme zjistit, proč kouzlo “MY JSME CHODOV” zcela opustilo oba dva naše týmy a jak je nyní do tohoto módu zase vrátit, nebo jestli se jen nacházíme v momentální krizi, která s brutální pravděpodobností postihne v sezóně každý tým dříve nebo později. V tom případě jsme naopak za ni moc rádi, protože přišla v době, kdy momentálně před nadstavbami o nic v obou soutěžích výsledkově nejde a odraz ode dna nám v další části a nadstavbách o konečné umístění, kdy půjde o hodně, snad i pomůže. 

Je zajímavé, jak se mění vnímání stavu a pohled na obě soutěže z úhlu před sezónou a nyní…. 

Na začátku září by asi nikdo neodhadoval, že kadetky si šest kol před koncem základní části extraligy zajistí tuto soutěž i pro rok 2020/2021 a aspirují na historicky nejlepší umístění chodovského týmu v této soutěži. . 

Také v extralize juniorek jsme určitě kalkulovali s méně než polovičním přídělem z aktuálních 19 bodů a na kontě nováčka z Chodova čtvrtého v základní části nejvyšší republikové mládežnické soutěže. Od splnění sportovního cíle letošní sezóny dělí naše juniorky čtyři vítězství v nadstavbové části soutěže (a při určité konstalaci to mohou být dokonce jen výhry tři). 

 

Budeme se společně s Vámi těšit na další volejbalové dění a vývoj v soutěžích, jejichž rozlosování nás však v příštích měsících zavede už asi především na Moravu. Extraligové juniorky bude v Chodově naposled v této sezóně 19/20 možné vidět 19.1. proti Plzni a Kadetky o týden později 25.1. proti Pardubicím. Chtěli bychom se ale ucházet o pořádání jednoho ze tří nadstavbových tuunajů kadetek v březnu nebo květnu 2020 abychom se mohli opřít o Vaši podporu v hledišti ! 

 

Za obě extraligová družstva a vlastně i jim přeji všem hezké a pohodové Vánoční svátky, zdraví, šťastný vstup a mnoho štěstí do roku 2020 !

 

Jiří Kudrle - trenér

 

Tým BVC Chodov !

 


Nejbližší akce

Vyhledat akci >

Kalendář

Faceboook

Kontakt

BVC CHODOV z.s.
Štěříkova louka 1163, 357 35 Chodov

Jiří Tureček (předseda)
GSM: 777 251 796
jiri.turecek@bvc-chodov.cz

Bc. Ladislav Zapf (místopředseda)
GSM: 602 110 457
l.zapf@seznam.cz

Přejít na kontakty

Partneři klubu

Copyright © 2024 - BVC Chodov
Kontakt | Minigolf Chodov