25.11.2019 - Senzační obrat zápasu juniorek v Brandýse

pondělí 25. 11. 2019 | komentářů | Autor: Jiří Kudrle

Z útlumu až po ovládnutí palubovky... cestu k vítězství pomohla nastartovat naše čistě kadetská šestka ve druhém setu... Voky znovu na vlně, skvělý zápas Anežky a Rádi, Capka ve formě i po nároďáckém soustředění, obě kadetské "blokařky" Kája i Anet naprosto v pohodě. Kača vévodila zápasu, Veve opět ve slibné formě. Zlaté další dva bodíky - budou se hodit ;-)

Pernink znovu přinesl své ovoce, stejně jako se nám začíná vracet pravidelné cvičení s Léňou v podobě stupňujícího tempa klíčových hráček s přibývajícími sety zápasu.

SCM-ČVS-KKY - BVC Chodov 2:3 (16,22,-22,-17,-11)

A nyní podrobněji... :

S juniorským týmem jsme v neděli 24.11. zajížděli na vložené utkání proti kadetskému "nároďáku" do Brandýsa nad Labem. Toto utkání se započítává do první části extraligy. Obzvláště po našich nepřesvědčivých výkonech v minulé části soutěže jsme nechtěli nic ponechat náhodě a před tímto začátkem posledního herního cyklu v tomto roce (24.11., 30.11. a 7.-8.12.) jsme vyrazili ladit formu tradičně na Pernink. Sedm tréninků během necelých tří dnů je před soutěžním utkáním poměrně velká nálož, ale i kdybychom včera nebodovali, tak mám pocit, že díky soustředění se oba týmy nyní opět výkonnostně dostávají na horní část sinusoidy.

Pětisetové drama trvající přesně 100 minut zahájily v Brandýse v základní sestavě starší děvčata našeho kádru. Vyjma kapitánky všichni bohužel až s velmi zbytečným respektem k dresům národního týmu. Do druhého setu jsme tak na plac do boje vypustili kompletní kadetské družstvo, které naopak tohle moc neřešilo, ale bohužel přes vedení 20:19 neudrželo koncovku. Přesto však starším kolegyním ukázalo cestu resp. pouze starším smečařkám, protože pozice na bloku a univerzálu zůstaly do třetího setu obsazeny výhradně hráčkami kadetského věku. Drželi jsme vyrovnanou hru a pomalu se zvedala účinnost kůlových hráček. V závěru sady nás dolů talčily nepřesnosti na podání, kdy jsme hodně kazili a to i v sériích jdoucích po sobě... Nicméně uhraný konec a možnost bojovat alespoň o bod.

Čtvrté dějství zahájila Kača tvrdými plachtami, kterými masírovala přihrávající formaci a zastavila se až při šestém pokusu. V zápětí na to přidla Voky další čtyři zásahy z podání. Soupeř pak mezihrou stáhnul až na 10:8 z našeho pohledu a za stavu 16:11 ještě přišlo zřejmě taktické trojstřídání kouče národního družstva, protože v tu chvíli již neměl k dispozici oddechový čas. Poté se k nám obrátilo čelem i štěstí a uhráli jsme velmi těžké míče v koncovce. I přes v tu dobu již výrazný chodovský náskok nebyla ale jednoduchá ! Úspěšné tažení čtvrtou sadou jsme zopakovali i ve zkrácené hře, když se nám velmi dobře podařil opět její úvod a také čtyřbodová šňůra po výměně stran od stavu 10.

Pro chodovský tým cenný skalp i vzhledem k absenci obou našich klíčových juniorských blokařek, ale hlavně další dva důležité body do tabulky základní části nejvyšší republikové soutěže nejstarších mládežnických družstev a tím pádem obrovská pochvala pro všechny holky v černožlutých dresech !

Musím však uznat, že mě soupeř velmi příjemně překvapil svým výkonnostním progresem. Budeme určitě držet pěsti na blížící se lednovou kvalifikaci ME a doufáme, že jsme pro národní družstvo kadetek byli v neděli dostatečně důstojným soupeřem a přínosem v jejich přípravě a cestě za jejich snem.

Z našeho pohledu dobré zprávy a jen tak dál ! Už v sobotu při dvojzápase (extraligy kadetek s Plzní a juniorek s Olympem) 30.11. a hlavně - konečně zase DOMA !