BVC Chodov


Chodovský expres v sobotu prolétl posvátnou Olympskou horou a v neděli se zamotal ve Španielské vesnici

neděle 10. 11. 2019 | komentářů | Autor: Jiří Kudrle

Extraliga kadetek i juniorek o víkendu 9.-10.11. vstoupila do své druhé poloviny základní části

Aktuálně přinášíme informační servis z těchto nejvyšších mládežnických soutěží v naší republice. ....


KADETKY

PVK Olymp Praha  BVC Chodov 0:3 (-21,-22,-24) a 0:3 (-22,-16,-20)

To se ještě žádnému z Chodovských družstev historii nepodařilo ! Extraligové kadetky premiérově (a hned dvakrát) zvítěziliy na horké olympské palubovce. Rozhodně však tyto body nemůžeme hodnotit, jako snadno získané…Soupeř, který má obrovský potenciál do blízké budoucnosti a navíc herně viditelně roste…. nebezpečný v domácím prostředí.  Naštěstí jsme v sobotu zvládli koncovky nepříjemně se vyvíjejících setů...Především klíčovou třetí sadu prvního utkání. Průběžný stav -9 ve druhé třetině a 21:24 naštěstí dopadlo pro naše barvy dobře….

Potěšil mne druhý set druhého zápasu, kdy jsme zcela kontrolovali hru a dařila se kombinace. Třetí jsme opět jen "uválčili” a to nebyl z naší strany žádný hezký volejbal… 6 bodů se však počítá a my jsme za ně nesmírně rádi….. ! 

Upevnili jsme tím průběžné vedení o další jeden set oproti nejbližšímu pronásledovateli, ale asi nakonec bude opravdu rozhodovat vzájemný souboj s Duklou 7. prosince. Před tím však musíme zvládnout domácí vystoupení 30.11. doma s Plzní, která ještě určitě neřekla letos své poslední slovo přes nepříznivou pozici v průběžné tabulce ! Nenechme se tímto optickým klamem zmást…

TABULKA

 


JUNIORKY

Španielka Řepy - BVC Chodov 1:3 (-23,-24,22,-24) a 3:0 (16,26,21)

3 další důležité body, které mohou nakonec být rozhodujícím prvkem úspěchu v základní části soutěže, jsme získali. Mám z toho velikou radost. To jsme chtěli… ikdyž jsme si neskromně určitě přáli a doufali ve větší přípis do tabulky skupiny A po tomto nedělním dvojzápasu.

Důležité koncovky prvního jsme si ještě pohlídali. Ale vůbec k nim vlastně nemělo dojít… 

Soupeř v druhém zápase vsadil na tvrdý a riskantní servis. Vyšlo mu to... Neudělat chybu ve výměně je pro většinu našich hráček zatím bohužel daleko důležitější, než se chtít stát její hrdinkou. Tohle už jsme si nejednou říkali a odzkoušeli. Za prohru v druhém utkání dne jsme si rozhodně mohli sami, velmi jsme však svým matným výkonem napomohli paní hlavní rozhodčí ovlivnit zápas ve prospěch domácích. Snažila se jej tendenčně posuzovat již v prvním utkání, kdy byla dole, ale velmi přísného pana rozhodčího na umpaiŕu ještě nepřesvědčila. Její gestikulaci zespodu směrem nahoru jsem měl možnost pozorovat na vlastní oči…. Výkonu pana rozhodčího si naopak velice cením, ikdyž jsme spolu měli ve druhém zápase určité názorové výměny. Zapisovatelku utkání, také vždy rádi vidíme na beach turnajích v Chodově a patří dokonce mezi nejlepší v ČR. Domnívám se ale, že nelze skloubit do jednoho procesu učení se na zkoušky, chatování na mobilu, zápis extraligového utkání juniorek a otáčení stavu skóre… nezlobte se na mne… tohle je prostě trochu přes hranu… resp. nepřijde mi to fér vůči holkám na hřišti a samotné soutěži...

Ale jak říkám a znovu potvrzuji, prohra jde za námi, ne za ní ani za paní rozhodčí… zápas jsme měli a mohli zvládnout my…. 

Reprezentační pauza týmu našich juniorek tentokrát hodně hodně pomůže. Narozdíl od předchozí části soutěže, kdy nás vyhodila ze slibného herního rytmu… nyní se do něj pokusíme vrátit. Stejně jako kadetky čeká i naše juniorky konečně po dlouhé době také domácí zápas s Olympem Praha 30.11., před tím však ještě venkovní štace s lídrem soutěže z Liberce na jeho palubovce 8.12…..  a vlastně ještě hozená rukavice od kadetského "nároďáku” RD 2004 24.11. v Brandýse nad Labem…. ! 

TABULKA


Děkujeme za Vaši podporu a těšíme se, až zase budeme hrát doma v naší hale ! 

 

Tým BVC Chodov !

 


Nejbližší akce

Vyhledat akci >

Kalendář

Faceboook

Kontakt

BVC CHODOV z.s.
Štěříkova louka 1163, 357 35 Chodov

Jiří Tureček (předseda)
GSM: 777 251 796
jiri.turecek@bvc-chodov.cz

Bc. Ladislav Zapf (místopředseda)
GSM: 602 110 457
l.zapf@seznam.cz

Přejít na kontakty

Partneři klubu

Copyright © 2024 - BVC Chodov
Kontakt | Minigolf Chodov