BVC Chodov


Chodovské žákyně úspěšně vstoupily do Českého poháru

pondělí 21. 10. 2019 | komentářů | Autor: Filip Plášil

O uplynulém víkendu se v Chodovské Městské sportovní hale uskutečnilo první kolo dlouhodobé části  Českého poháru straších žákyň. V konkurenci sedmi nejlepších týmů z Čech se o co nejlepší výsledek úspěšně pral i domácí tým starších žákyň BVC Chodov. Děvčatům se nakonec v této konkurenci podařilo vybojovat nádherné druhé místo. Nad síly našich holek byl pouze tým z Kralup nad Vltavou.

Chodovská děvčata se postupně utkala s týmem Karlových Varů s nímž zvítězila 2:0 (25:14, 25:18)

Dále pak s Hlincovkou 2:0 (25:23, 25:16), kdy především první set nabídl nervy drásající podívanou a úspěšnou koncovku pro chodovské holky.

Následoval další veledůležitý a napínavý zápas s Jirkovem, opět s výsledkem 2:0 (25:22, 27:25). Jak je vidět z výsledků setů, v zápase se opravdu bojovalo o každý bod, každou rozehru. Matně vzpomínám, kdy jsem naposledy zažil takovýto napínavý průběh zápasu. Vydřené vítězství za 3 body pro nás znamenalo jistotu setrvání v první sedmičce i pro příští kolo, které se bude hrát v polovině listopadu.

Následoval pak podvečerní zápas s favoritem skupiny Kralupami nad Vltavou. Bohužel jsme z této konfrontace vyšli s výsledkem 0:2 (21:25 a 12:25). Přesto to pro naše děvčata znamenalo celkové 2. místo po prvním dnu.

V neděli jsme navázali výhrou nad Olympem 2:0 (25:20, 25:22), což nám nakonec dalo jistotu výborného 2. místa.

Na závěr jsme se utkali z Libercem, který v případě prohry mohl spadnout až na páté místo. S Libercem jsme nakonec prohráli 1:2 (21:25, 25:14, 10:15), ale průběh i poznatky ze zápasu se nám jistě budou hodit v dalším kole.

 

Pro chodovské žákyně tento výsledek znamená úspěšný vstup do Českého poháru. Pokud v příštím kole skončíme s lepším umístěním, než družstvo Hlincovky a nově postoupivší družstva Orionu Praha a Příbrami, postoupíme do celorepublikové nejlepší osmičky družstev (z České části postupují 4 a z Moravské části také 4 týmy).

 Co se týče volejbalového hodnocení, musím za celý průběh turnaje pochválit prakticky celé družstvo, které za tímto úspěchem soustředěně a cílevědomě šlo. Musím říct, že se holky svých rolí, i těch nepopulárních, zhostily opravdu úžasně a každá svým dílem pomohla. Velice si vážím toho, jak se holky podporovaly i ve vypjatých koncovkách, kde se opravdu často rozhodovalo o úspěchu a neúspěchu jen v několika málo míčích. Holky dobrá práce :)

Co se týče čistě volejbalové stránky, bylo k vidění spousta nádherných momentů. Obětavých obranných zákroků, krásných a nápaditých kombinací i tvrdých nekompromisních smečí.

Dále bych chtěl poděkovat všem rodičům i ostatním divákům, kteří přišli zafandit a povzbudit holky. Holkám tato atmosféra neuvěřitelně pomohla a věřím, že to byl pro všechny nádherný zážitek. Doufám, že holky i Vám divákům udělaly radost jak výsledky, tak předvedenou hrou.

Celkové výsledky:

 

  1. Kralupy nad ltavou 18bodů
  2. Chodov 13b.
  3. Liberec 10b.
  4. Olymp 9b.
  5. Hlincovka 7b.
  6. Jirkov 6b.
  7. Karlovy Vary 0b.

 

Do 2. sedmičny sestupuje družstvo Jirkova a Karlových Varů

Do první sedmičky postupuje družstvo Orionu Praha a Příbrami.

Následný herní systém pro vysvětlení nezasvěcenému divákovi:

Pokud skončíme do čtvrtého místa v součtu tohoto a příštího kola (2.kolo se bude hrát v listopadu), postoupíme mezi nejlepších 8 družstev v republice. Tato celorepubliková kola se pak budou hrát v roce 2020.

Těšíme se nadále na Vaši podporu v následujících zápasech

 


Nejbližší akce

Vyhledat akci >

Kalendář

Faceboook

Kontakt

BVC CHODOV z.s.
Štěříkova louka 1163, 357 35 Chodov

Jiří Tureček (předseda)
GSM: 777 251 796
jiri.turecek@bvc-chodov.cz

Bc. Ladislav Zapf (místopředseda)
GSM: 602 110 457
l.zapf@seznam.cz

Přejít na kontakty

Partneři klubu

Copyright © 2024 - BVC Chodov | Kontakt | Minigolf Chodov