II.Liga Ženy 26.02.2011

úterý 1. 3. 2011 | komentářů

23.a 24.kolo 2.ligy žen BVC WITTE Chodov – TJ Slavia Děčín SČE 0:3 (-24,-11,-22) a 3:0 (15,20,16)
   Ženy BVC WITTE Chodov přivítaly v dohrávce 23. a 24.kola družstvo Děčína a v oslabené sestavě, kdy chyběly sestry Pecháčkovy, po asi zbytečné prohře v prvním zápase, dokázaly v druhém zápase své soupeřky doslova smést.
   Domácí Chodov v sestavě: H.Krausová, M.Kučková, Ž.Brezinová, D.Radová, V.Borková, Š.Vodenková s liberem D.Bláhovou nevstoupil do utkání špatně a držel s Děčínem krok, a když se v koncovce setu ujal vedení 21:19 vypadalo to více než nadějně. Soupeř ovšem nesložil zbraně a vypracoval si za stavu 24:21 první setbal. Domácí ještě dokázaly vyrovnat, ale vítězství v sadě nakonec získaly hostující hráčky. V následujícím setu, jako by prohrou v setu, otřesené chodovské volejbalistky na soupeřky vůbec nestačily a byla tu prohra 11:25. Ve třetím setu za stavu 8:14 vybíral domácí trenér již druhý oddechový čas. V koncovce se domácí dostaly ještě k soupeřkám na rozdíl dvou bodů. 20:22. Další drama, jako v setu prvním se však nekonalo a po prohře v sadě 22:25 domácí podlehly Děčínu 0:3 na sety.
   K druhému zápasu nastupovaly domácí hráčky v pozměněné sestavě, kdy na bloku místo V.Borkové nastoupila M.Zahrádková a Š.Vodenkovou na smeči nahradila V.Vydrová. A najednou tu byl úplně jiný Chodov. V. Vydrová svým výborným servisem zavelila k útoku, když se sérií podání  postarala o vedení 16:7. Domácí to nabudilo ke skvělému výkonu a soupeřky se pomalu vytrácely z palubovky a Chodov si tak po setech 25:15, 25:20 a 25:16 v pohodě dokráčel k vítězství 3:0.
   „První zápas jsme prohrály, když holky neplnily taktické pokyny, navíc chyběly Alena a Klára Pecháčkovy a trošku jsme se hledaly. V druhém zápase jsme soupeřky k ničemu nepustily. Příjemným překvapením pro mě byl výkon mladičké Vandy Vydrové.“ hodnotil zápasy domácí trenér.
   Další domácí zápasy čekají chodovské ženy již 5.března, kdy od 11 a 15 hodin přivítají Rumburk. Kadetky BVC WITTE Chodov taktéž doma hrají ve stejném termínu od 9 a 13 hodin proti Střešovicím.

V Chodově 27.února 2011                                      Zdeněk Malich BVC WITTE Chodov