BVC Chodov


O víkendu konečně naplno propukla pohárová sezóna starších žákyň BVC Chodov

pondělí 30. 9. 2019 | komentářů | Autor: Filip Plášil

Naše starší žákyně ji odstartovaly víkendovým kvalifikačním turnajem Českého poháru v Praze.

Pro fanoušky ne zcela obeznámené se systémem soutěží připojuji informaci, že Český pohár je nejkvalitnější dlouhodobá soutěž pro tuto věkovou kategorii (v podstatě jako Extraliga u dospělých). Pro sezonu 2019-2020 je v Českém poháru přihlášeno celkem 70 družstev z celé republiky. Pražského kvalifikačního kola se účastnilo 15 družstev rozdělených do 3 skupin. 3 nejlepší družstva z tohoto kola se kvalifikovala do 1.sedmičky, další 3 družstva si zahrají v 2.sedmičce atd. Dané výkonnostní sedmičlenné skupiny budou doplněny družstvy z ostatních kvalifikačních kol.

Jeli jsme na turnaj s cílem co nejlépe navázat na působení našeho loňského družstva žákyň (pozn.: které vybojovalo 1.místo v minulém ročníku ČP). Nutno podotknout, že kádr z předchozí sezony se kompletně změnil. Kostru družstva tvoří především hráčky, které úspěšně reprezentovaly klub na posledním Mistrovství mladších žákyň, kde vybojovaly 8. místo. Navíc po změně věkových kategorií se dalo těžko odhadovat, jaká bude síla našich soupeřů v rámci této konfrontace.

Hodnocení trenéra Filipa Plášila po turnaji:

Mohu s velkým potěšení oznámit, že se nám podařilo kvalifikovat mezi 7 nejlepších družstev v Čechách !

Zejména v sobotu mě velmi potěšil herní projev družstva. Dařilo se dobře přihrávat a kombinovat středem i přes kůly a zejména několik uvolnění kůlových hráček na bezblok bylo opravdu oku lahodících. Bylo super, že se nám povedlo do hry zapojit všechny hráčky kádru. Pro naše benjamínky Kačku a Monču to byla určitě cenná zkušenost. Ostatní hráčky družstva si mohly alespoň v určité fázi odpočinout a tím pádem se nám dařilo udržet vysoký standard hry po všechny 4 zápasy. Nutno podotknout, že všechny holky odvedly opravdu super soustředěný výkon a kvalitní výkon. Jsem rád, že se podařilo zapracovat i posily do kádru a to bez větších potíží. Opravdu náročným testem bylo zejména zapracování Emy Bulíčkové, která nám pomáhala jako úplně nová posila z družstva Studia Sport, a která bez jediného společného tréninku naskočila na post přihrávající smečařky. Musím říct, že se Ema tohoto úkolu zhostila skutečně parádně!

První den jsme postupně porazili družstva Orionu B, Kladna, 15. ZŠ Plzeň a Mostu. Vždy poměrem 2:0. To pro nás znamenalo postup do první skupiny, která se hrála v neděli.

Na úvod druhého hracího dne nás čekal souboj s regionálním rivalem z Karlových Varů. Po značně nervózním prvním setu, který jsme urvali v koncovce se holky zkoncentrovaly do druhého setu a v klidu tento set dovedly do vítězného konce.

V hale panovala parádní atmosféra, kterou přijela podpořit (možná by se slušelo říct až vytvořit)  bohužel zraněná Áďa Čedíková (za mě palec nahoru a poděkování, že Čedíci vážili cestu do Prahy jen proto, aby podpořili zbytek týmu :) ).

 Poslední zápas s Kralupami sice nebyl z nejvydařenějších, ale nakonec nás toto nemuselo mrzet, neboť Kralupy si podle předpokladů poradily i s Karlovými Vary a tím pádem nás definitivně posunuly do první výkonnostní skupiny. Podařilo se tedy kvalifikovat mezi 7 nejlepších družstev v Čechách, což považuji za velký úspěch....

 

Už za tři týdny 19. a 20.10. nás čeká konfrontace s družstvy Liberce, Jirkova, Kralup, Olympu Praha, Hlincovky a Karlových Varů v rámci první výkonnostní sedmičky. Teď nás ale čekají 3 týdny tvrdé práce, tak abychom pozici v této skupině uhájili. Doufám, že se nám podaří navázat a posunout výkony z minulého víkendu. Pokud ano, jistě nebudeme bez šance připsat si další pěkné umístění.

Autor: Filip Plášil a Real tým starších žákyň


Nejbližší akce

Vyhledat akci >

Kalendář

Faceboook

Kontakt

BVC CHODOV z.s.
Štěříkova louka 1163, 357 35 Chodov

Jiří Tureček (předseda)
GSM: 777 251 796
jiri.turecek@bvc-chodov.cz

Bc. Ladislav Zapf (místopředseda)
GSM: 602 110 457
l.zapf@seznam.cz

Přejít na kontakty

Partneři klubu

Copyright © 2024 - BVC Chodov | Kontakt | Minigolf Chodov