BVC Chodov

II.Liga Ženy 19.02.2010

pondělí 21. 2. 2011 | komentářů

31.a 32.kolo 2.ligy žen TJ Neratovice – BVC WITTE Chodov 3:0 (16,14,12) a 3:1 (18,22,-23,27)
    Ženy BVC WITTE Chodov se po třítýdenní pauze představily na půdě Neratovic. Ty potvrdily zlepšenou formu, kterou signalizovaly její dva tiebreaky odehrané minulý týden v Plzni, a nedaly, zraněním Aleny Pecháčkové, oslabenému Chodovu příliš šancí k zisku, byť jediného vítězství.
   Základní sestava Chodova: M.Zahrádková, M.Kučková, H.Krausová, Ž.Brezinová, K.Pecháčková, Š.Vodenková s liberem D.Bláhovou a střídající V.Borkovou začala v prvním setu dobře a Chodov se ujal vedení 3:0. Soupeřkám se však podařilo otočit na 3:5, načež hostující hráčky otáčí na 8:6. Od stavu 16:14 pro domácí se začal chodovský tým vytrácet z hřiště a podlehl, i díky neúčinnému útoku a bídné hře v obraně jasně 16:25. V dalších dvou setech domácí hráčky chodovské doslova smetly, 25:14 a 25:12.
   Ještě v úvodu druhého zápasu to nevypadalo, že by se hosté ještě k něčemu zmohly a Neratovice vyhrály první set 25:18. Od druhého setu, jako by někdo hosty polil živou vodou, ke skvělému výkonu se rozehrála Šárka Vodenková a ostatní hráčky se k ní přidaly. Druhý set sice prohrály 22:25 a ve třetím, za stavu 19:23 to vypadalo, že prohrají snadno i druhý zápas, jenže pak se chodovským ženám podařilo neuvěřitelně otočit na 25:23 a šlo se do čtvrtého setu. Chodov si celý set držel mírný náskok a vypadalo to, že si vybojuje set pátý. V dramatické koncovce ale domácí srovnaly a vypracovaly si první mečbol, ten Chodov dokázal odrazit a následně i druhý a získat setbol pro sebe, jenže ten chodovské hráčky neproměnily a Neratovickým se podařilo koncovku získat pro sebe.
   „Byla vidět nerozehranost po třítýdenní zápasové přestávce, minulý týden zranila Alena Pecháčková, která se tak připravila i o možnost startu na Halovém mistrovství republiky v beachvolejbale a její sestra Klára nastoupila s horečkou.“vyjmenoval trenér Jiří Tureček příčiny porážky. „Šárka byla dneska nejlepší.“chválily mladičkou Šárku Vodenkovou její zkušenější spoluhráčky.
   Příští týden dohrávají hráčky BVC WITTE Chodov své odložené domácí zápasy s Děčínem.Začátky utkání jsou v 10 a 14 hodin.

V Chodově 20.2.2011                                      Zdeněk Malich BVC WITTE Chodov