BVC Chodov


Kadetky ovládly přípravný turnaj extraligových družstev, juniorky ve své kategorii sedmé

úterý 17. 9. 2019 | komentářů | Autor: Jiří Kudrle

TJ Ostrava hostila od pátku do neděle ve spolupráci s Českým volejbalovým svazem v místních halách a tělocvičnách testovací turnaje extraligových týmů obou nejstarších mládežnických kategorií. Náš klub se již v minulosti těchto pravidelných předsezónních turnajů účastnil s mladšími kadetkami, letos poprvé jsme měli povinnost a také možnost prověřit herní připravenost našich juniorek. 

Obě naše družstva odehrála každé celkem sedm kvalitních zápasů - vždy pět v základní skupině a dvě utkání nadstavbová o celkové umístění. 

Velice dobře si vedly kadetky, které si během prvních dvou dní vypracovaly postup do nadstavbové finálové skupiny z prvního místa po základní části. 

Nejhezčí zápas nadstavby s domácí Ostravou bohužel nemáme nahraný, ale jednoznačně v mých očích zvítězil v anketě o TOP kadetské utkání víkendu. První set zcela v režii chodovských hráček trochu utlumil naši pozornost v úvodu druhé sady. V druhém time-outu za stavu 10:18 jsme si řekli, že to ještě zkusíme, ale do stavu 14:23 se nám stále nedařilo dostat do tempa. Poté se na palubovce strhlo žlutočerné peklo: 18:24 a soupeřův první oddechový čas, 21:24 a trenér Ostravy bere i druhý. Nato vítězíme v neuvěřitelné dvouminutové výměně, ve které odvracíme obětavými zákroky v poli při obrovském tlaku domácích další setball. 23:24 - poslední míč setu bohužel útočíme do pásky a tak jdeme do zkrácené hry. Ta je plná zvratů ve vývoji od našeho jednoznačného vedení v úvodu a opět při  výměně stran až po obavy o výsledek při stavu 13:14. Nakonec vítězství 19:17. 

Cesta kadetek k vítězství v turnaji vedla od rozháraného projevu v pátečních zápasech po dlouhé šesti hodinové cestě autem v kombinaci se vstáváním brzy ráno až po zcela koncentrovaný a bezchybný výkon v neděli v poledne s Libercem….  

V individuálních oceněních získala Kačka Zapfová cenu za nejužitečnější hráčku turnaje a Veve Kudrlová byla vyhlášena jako nejlepší nahrávačka.     

TABULKA a VÝSLEDKY

 

Víkendovým cílem družstva juniorek bylo především načerpat herní zkušenosti v zápasech s kvalitními týmy, které budou letos účinkovat v extralize. Možnost konfrontace s nejlepšími na této úrovni měly doposud jen dvě naše hráčky (reprezentantky RD2002 nahrávačka Kača Kudrlová a blokařka Anet Egermajerová) Mám ale radost, že s přibývajícími zápasy i ostatní chodovské holky začaly postupně po vzoru svých zkušených spoluhráček ztrácet ostych a pomalu vnímat, že letos budou už rozhodovat i maličkosti Například i to že (narozdíl od první ligy) zde soupeřky dělají daleko méně vlastních chyb a efektivně trestají naši případnou nedůslednost. Všechny si také vyzkoušely, že v případě předvedení vlastního výkonu na hranici možností, dokáží kvalitním družstvům více než jen konkurovat.

V posledním zápase o sedmé místo s Ostravou se už děly věci a holky v sobě dokonce objevovaly skryté možnosti, o kterých jsme doposud ani netušili ! Díky zranění Elišky a nucenému odpočinku Ege zazářila naše liberka Míša, když na pozici univerzálky zapsala čtyři bodové bloky, pět přímých bodů z útoku a dvě esa na podání !!! Univerzálka Barča v roli blokařky celkem 8 přihrávek  z toho 7x za "1” :-) Svět naruby….  

Z Ostravy si tak vezeme to, co jsme potřebovali - především velice zajímavé zkušenosti a podněty pro další práci. Musíme být v tomto směru jen trpěliví… 

Družstvo skončilo na celkovém sedmém místě z dvanácti účastníků, pro nás jako nováčka soutěže příjemné překvapení. 

TABULKA a VÝSLEDKY

 

Turnaj byl organizačně velice náročný a celý real tým si opravdu máknul. Láďa Zapf za asistence Filipa Plášila si odbyl svou premiéru na lavičce jako head-coach týmu kadetek v zápasech, které se kryly s juniorkami. O své první zkušenosti se s Vámi rád určitě podělí osobně, ale myslím, že při činnosti, ve které jsme ho doposud znali (asistent a komentátor), si tolikrát během dne triko nepřevlékal… ;-)

Oběma dvěma včetně Daniely Kudrlové a Tomáše Egermajera, kteří si také brali dovolenou, abychom mohli turnaj absolvovat a pomáhali s organizací a logistikou týmu moc děkuji.

 

Příjemné nakročení a vstup do nové sezóny - to zcela určitě….potěší... nicméně opatrně....ostré zápasy teprve přijdou na pořad dne a v nich opravdové souboje o důležité body do tabulek, které nakonec rozhodnou o celkovém umístění v roce 2020…. 

Začínáme hned tuto neděli 22.9.2019 od 9:00 resp 11:00 a 13:00 resp.15:00 v Chodovské sportovní hale. Těšíme se na Vaši podporu ! 

 

Tým BVC Chodov !

 

Komentáře


Nejbližší akce

Vyhledat akci >

Kalendář

Faceboook

Kontakt

BVC CHODOV z.s.
Štěříkova louka 1163, 357 35 Chodov

Jiří Tureček (předseda)
GSM: 777 251 796
jiri.turecek@bvc-chodov.cz

Štěpán Javůrek (místopředseda a šéftrenér)
GSM: 774 351 796
stepan.javurek@centrum.cz

Přejít na kontakty

Partneři klubu

Copyright © 2023 - BVC Chodov | Kontakt