BVC Chodov


Žákyně potvrdily medailové ambice a z MČR v Přerově přivážejí bronz !

úterý 28. 5. 2019 | komentářů | Autor: Jiří Kudrle

Po roční pauzičce jsme se v Chodově opět dočkali medaile z mistrovství ČR. Zasloužily se o ní naše žákyně, které o víkendu 24.-26.5. zakončily svou parádní sezónu ziskem bronzové medaile a třetí příčkou z této vrcholné republikové akce. 

Sada nejcennějších kovů ve sbírce tohoto vyjímečného družstva je tím zkompletována. Vedle stříbra z MČR mladších žákyň 2017 a zlaté "pohárové placky” z nejprestižnější dlouhodobé soutěže starších žákyň v letošní sezóně 2018/2019 můžeme od tohoto víkendu zavěsit i nádherný bronz z MČR 2019.

Do ankety individuálních oceněních ankety trenérů šestnácti zúčastněných týmů se opět prosadila a převzala diplom za nejlepší nahrávačku turnaje naše Veronika Kudrlová

 

Turnajová cesta za úspěchem našeho týmu ale nebyla jednoduchá. Dvouměsíční herní pauza se projevila ve formě  trochu těžkopádnějších vstupů do důležitých úvodních zápasů základní skupiny F-A a především nadstavbové skupiny F-E. Holky je však nakonec vždy zvládly ve dvou setech, což ve vydýchaném horku přerovské sportovní haly bylo důležité pro ušetření sil našeho velmi úzkého kádru.

Vrcholná akce žákyň nás nakonec přeci jen zastihla v celkem dobré herní kondici z pohledu útočné síly, což jsme začínali pozorovat již celý tréninkový týden před odjezdem do Přerova. Intenzivní drill časování součinnosti nahrávačky a útočnic tak nakonec slavil úspěch. Luxusně sehrávané signály 4, 1 a 3 středových hráček spolu se střelbou za hlavu na univerzálku patřily rozhodně k ozdobě celého turnaje. Rychlá hra do hlavního kůlu nás zpočátku prodlouženého víkendu zlobila, ale jsem rád, že nakonec se bylo na co dívat i v tomto ohledu.

Nedařilo se nám tentokrát úplně podle představ na přihrávce, což se do vývoje zápasu projevilo hlavně v semifinálovém souboji, kdy jsme navíc přidali i zbytečně mnoho nevynucených vlastních chyb.

Přišla ale bronzová náplast na duši v podobě vítězné odvety s Libercem, kterou jsme si na centrkurtu užili a mohli se radovat z pódiového umístění.

Na turnaji jsme zanechali zřetelnou stopu, gratulace a pochvalná slova na adresu týmu od rozhodčích i kolegů trenérů a přihlížejících diváků mě moc potěšila. Družstvo se symbolicky rozloučilo se svou žákovskou kategorií vítězným zápasem... jsem na holky hrdý, pyšný…. a děkuji celému týmu, že jsme to měli možnost prožít společně ….

Děkuji.


Výsledkový servis MČRz pohledu BVC Chodov

Základní skupina F-A:

 • BVC - Frýdek - Místek 2:0 (20,19)
 • BVC - Studio Sport 2:0 (14,11)
 • BVC - Žatec 2:0 (24,16)

Nadstavbová skupina F-E:

 • BVC - Česká Třebová 2:0 (21,13)
 • BVC - Hradec Králové 2:0 (23,16)
 • BVC - Liberec   2:0 (22,24)

Semifinále:

 • BVC - Uherské Hradiště 0:2 (-20,-16)

O 3.místo:

 • BVC - Liberec 2:0 (30,14)

Celkové pořadí MČR 2019

 1. Uherské Hradiště
 2. KP Brno
 3. BVC Chodov
 4. Dukla Liberec
 5. Loko Plzeň
 6. SK Hlincovka
 7. Frýdek-Místek
 8. Studio Sport
 9. Česká Třebová
 10. PVK Olymp Praha B
 11. Příbram
 12. Hradec Králové
 13. Kralupy
 14. Ostrava
 15. Žatec
 16. Prostějov

 

Článek na CVF a fotogalerie 


Nejbližší akce

Vyhledat akci >

Kalendář

Faceboook

Kontakt

BVC CHODOV z.s.
Štěříkova louka 1163, 357 35 Chodov

Jiří Tureček (předseda)
GSM: 777 251 796
jiri.turecek@bvc-chodov.cz

Bc. Ladislav Zapf (místopředseda)
GSM: 602 110 457
l.zapf@seznam.cz

Přejít na kontakty

Partneři klubu

Copyright © 2023 - BVC Chodov | Kontakt | Minigolf Chodov