Žlutočerné chodovské barvy čeká první ze supervíkendů sezóny

středa 27. 3. 2019 | komentářů | Autor: Jiří Kudrle

Tepová frekvence před víkendem stoupá, žákyně se těší na finále Českého poháru a juniorky na extraligovou předbaráž.

V obou východních destinacích naší republiky (Hradci Králové i ve Zlíně) bychom chtěli především znovu předvádět divácky přitažlivý volejbal.

Přáli bychom si příjemnou tečku za skvělou pohárovou sezónou 2018/2019 žákyň, která bude finálovým turnajem vrcholit od pátku do neděle právě v Hradci Králové. Zatím držíme pozici lídra soutěže….

Čeká nás ještě poslední krok v podobě utkání se sedmi kvalitními soupeři. Se všemi jsme se již v průběhu letošního ročníku setkali - s někým vícekrát a s někým jen párkrát či jednou…

Skupinu F3A začínáme v pátek v 15:45 s Brnem, které jsme v prvním kole soutěže zaskočili snadným vítězstvím v prvním setu a otočili v náš prospěch nakonec i druhý set, který jsme dlouhou dobu neměli pod kontrolou.

Bezprostředně poté pokračujeme 17:00 s Kralupy. Spolu s Libercem nejtradičnější soupeř finálové osmičky...Soupeř, se kterým se již dvakrát rozhodovalo v náš prospěch až ve zkrácené hře, ve dvou dalších případech jsme hráli za 3 body.

Sobotu zahájíme v 10:15 s Plzní, jejíž herní potenciál není radno přehlížet. V minulém kole jsme ji porazili ve dvou sadách, druhý set jsme ale otáčeli z pro nás velmi nepříznivého stavu.

Jedno kolo volno a hned další nebezpečný aspirant na jednu z medailí - již zmiňovaný Liberec a to ve 12:45. Další z velmi známých soupeřů.

Ostravu v 15:15 také nechceme podcenit. Přestože nepatří k víkendovým favoritům, dokázala nás v Uheráku potrápit v prvním setu až do 24 bodů. Druhý set s 9 body nás již opět uklidnil.

Dámy a pánové v sobotu v 16:30 však přijde vyvrcholení letošního ročníku ČP vzájemným soubojem chodovského lídra soutěže s průběžně druhým Uherským Hradištěm. Letošní bilance měření sil 1:1 předpovídá nelítostný divácky atraktivní souboj.

Nedělní ráno si budeme moci přispat a zregenerovat do posledního utkání od 11:30 se Žatcem. Dva předchozí výsledky vyzněly jak v kvalifikaci tak v prvním kole nadstavby v náš prospěch, a přestože věřím, že i tento nastávající zápas je v našich silách zvládnout, moc by nám pomohlo, abychom jej mohli odehrát v poklidu již bez tlaku na konečné skóre...

Ze zápasů opět připravujeme živé vysílání a naši moderátoři ladí formu a připravují netradiční sváteční vysílání - a tak nám budete moci fandit alespoň u svých obrazovek a počítačů. Větší část fanoušků však očekáváme jako podporu přímo v Hradci !  ;-)

Obrazně řečeno střihem se rychle v neděli přeneseme do Zlína, kde juniorky s domácími zabojují ve dvojzápasovém play-off o účast v dubnové baráži o extraligu juniorek 2019/2020.

Úspěch víkendu mohou přinést dvě výhry, výhra za tři body a prohra v tie-breaku či kombinace výhry a prohry za tři body a následně zvládnutého zlatého setu…. Šťastnější z naší dvojice se pak 16.-17.4. utká v turnaji se dvěma posledními z extraligy( ČB a Prostějov) a vítězi předbaráží druhých skupin: (Hlincovka-N.Veselí a Střešovice-Lanškroun) o dvě postupová místa do extraligy.

Naše holky si z minulého týdnu ze Šternberka přivezly po drobném výpadku opět skvělou herní formu. Před důležitým dvojutkáním skvělá zpráva !

Jak vidíte, je opravdu na co se těšit ! Držte nám pěsti !  Moc děkujeme !