I.Liga Kadetek 05.02.2011

neděle 6. 2. 2011 | komentářů

Volejbal: 1.liga kadetek 23. a 24. kolo TJ Kralupy – BVC WITTE Chodov 3:2 (20,-19,19,-19,10) a 3:2 (-25,16,20,-23,13)
   S cílem napravit dojem z posledních proher v Sokolově odjížděly kadetky BVC WITTE Chodov do Kralup a to se jim, i přes prohry na půdě průběžně druhých domácích hráček určitě povedlo. „Dnes musím holky pochválit za bojovnost. V tomhle ohledu jim nemám co vytknout.“ říkal po zápasech trenér Chodova Jiří Tureček a z týmu vyzvedával výkon G.Gergelyové: „ Gabča jako jedna z nejmladších hráček svojí bojovnotí i přístupem k tréninkům, může být příkladem pro některé starší spoluhráčky.“ a narážel tak na tréninkovou docházku.
   Jiří Tureček v prvním zápase dal důvěru sestavě: I.Krásná, T.Randýsková, G.Gergelyová, Š.Vodenková, B.Fojtová a V.Vydrová. První set byl z pohledu hostí seznamovací se s prostředím a domácí hráčky toho, i díky výborné obraně na síti, využily a sadu získaly 25:20. V druhém setu se předvedly výborně i hostující blokařky a po zisku sady poměrem 25:19 se začínalo znova. Třetí set  ve volejbalové přetahované získaly 25:19 pro změnu Kralupy. Set čtvrtý, aby se to nepletlo, 25:19 získaly hráčky Chodova. V tiebreaku se domácí brzy dostaly do vedení a trenér hostí vybírá za stavu 1:4 timeout. Po poradě Chodov zabral a za stavu 9:7 pro hosty vybírá timeout i domácí trenér. Od tohoto momentu zlepšenou hrou domácí postupně, i přes střídání a další timeout hostí, dokráčely k vítězství 15:10 v sadě a 3:2 i v zápase.
   Do druhého zápasu Chodov nastupoval v základní sestavě: M.Szepová, N.Erpsová, G.Gergelyová, M.Mühlhauserová, B.Fojtová a T.Turečková. A to, že tady nechtějí dát kůži lacino, začaly hráčky BVC WITTE předvádět již v průběhu prvního setu, když se jim podařil málo vídaný obrat. Chodovská děvčata prohrávala již 9:15, po střídání, kdy se na hřišti objevila V.Vydrová se rozdíl ztenčil na 16:18. Timeout domácích. 17:21 a timeout hostí. 23:24 druhý domácí timeout. Chodov setbol odvrací a strhává vítězství v setu na svou stranu 27:25! Druhý set byl ale vyrovnaný jen do poloviny a domácí hráčky jej získávají hladce 25:16. V setu třetím se opět bojovalo o každý míč, jenže v koncovce začalo svítit do haly slunce a s tímto handicapem se hosté nevyrovnaly. 25:20. Po změně stran se se sluníčkem potýkaly i Kralupy a Chodov set vyhrává 25:23. A je tu další tiebreak. V něm si za stavu 4:7 vybírá trenér hostí timeout, chodovská děvčata se pouštějí do stíhací jízdy a donutí k timeoutu i domácí. 10:12. V dramatické koncovce se ještě hostím podařilo vyrovnat na 13:13, jenže pak přichází zkažený servis a domácí hned takto nabídnutý mečbal proměnily.
   Chodovské kadetky hrají svá další utkání 12.února od 10.00 a 14.00 doma proti TJ Klatovy. Domácí zápasy žen BVC WITTE Chodov s Libercem jsou přeloženy na 12.března.

V Chodově dne 6.2.2010                                                  Zdeněk Malich BVC WITTE Chodov