Kadetky potvrdily příslušnost k druhé výkonostní čtyřce extraligy

pondělí 4. 3. 2019 | komentářů | Autor: Jiří Kudrle

Lanškroun hostil o víkendu 2.-3.3. druhé kolo nadstavbové části extraligy kadetek. Poté co na počátku února chodovské hráčky ovládly třetí výkonnostní skupinu hranou v Ostravě, se nám naskytla příležitost zabojovat o postup mezi elitní čtyřku soutěže.

Byli jsme zvědaví na měření sil s dalšími dvěma neznámými družstvy moravské základní skupiny Lanškrounem (vítěz základní skupiny) a Přerovem (3.místo v zákl.sk), jako třetí soupeř nás čekalo Brno, se kterým jsme se letos setkávali v naší české části..

BVC Chodov - Přerov 3:0 (21,21,20)

První sobotní utkání, do kterého jsme šli s velkým odhodláním. V prostorné lanškrounské hale, do které pralo slunce, jsme se nejprve trochu hledali, ale nakonec přetrpěli nervózní úvod utkání a poté již celkem kontrolovaně dohráli další dva sety.

BVC Chodov - Lanškroun 2:3 (14,-17,17,-22,-8)

Dobrý výkon z prvního utkání jsme si přenesli i do zápasu s Lanškrounem. První set nám vycházelo téměř vše, na co jsme sáhli. Bohužel jsme se v úvodu druhé sady nechali zaskočit dobrým servisem soupeře a naší nepozorností na přihrávce. Hrůzostrašný dílčí výsledek 9:17 dostala prostor korigovat lavička a tohoto úkolu se zhostila nad očekávání dobře a prohra v setu 17:25 nás vrátila do hry. Třetí set jsme odpověděli stejnou mincí zase my a výsledek 25:17 nám nalil krev do žil a chuť do hry. Průběh čtvrté sady zcela v naší režii až do stavu 21:18, všichni v našlapané hale již očekávali konec zápasu, ale přišlo bohužel opět “hlincovské” prokletí a lanškrounské hráčky předvedly výrazně větší touhu po vítězství. Nezvládnutá koncovka nás srazila na kolena a ve zkrácené hře už jsme nebyli schopni mobilizovat zbytky sil. Velká škoda, tenhle soupeř byl více než hratelný…

BVC Chodov - Brno 0:3 (-20,-23,-23)

Do nedělního zápasu jsme s ohledem na příští víkend a nutnou regeneraci starších hráček, které pendlují do juniorek, nasadili sestavu složenou ze žákyň. Proti drtivé výškové převaze brněnských hráček a družstvu nabitém reprezentantkami 2000 a 2002 si naše holky počínaly velice dobře a trenérovi soupeře nedovolily po tři sety měnit základní šestku. V koncovce druhého setu jsme šli do vedení 23:22 ve třetím dokonce 22:19. Přes prohru 0:3 hodnotím toto vystoupení velice pozitivně.

Kadetky BVC Chodov v této těžké a náročné sezóně zakončí svá letošní vystoupení nadstavbovým turnajem č.3, který se odehraje  23.-24.3. Již nyní je jisté, že i v této věkové kategorii potvrdí BVC Chodov opět příslušnost k republikové špičce mezi nejlepší osmičkou týmů letošního extraligového ročníku.

Následující dva víkendy budou patřit chodovským juniorkám a závěrečným zápasům nadstavbové části. V sobotu 9.3. hrajeme po dlouhé době doma, tak se těšíme na plný dům a podporu z hlediště ! Sobotní dvojutkání velice napoví, jestli budeme moci i nadále pokukovat po termínu prvního a druhého kola baráže o extraligu juniorek.

Blíží se také finále krajského přeboru mladších i starších žákyň, kde očekáváme potvrzení nadvlady chodovských barev v obou kategoriích..… to ale až sobotu a neděli následující. (16.-17.3.)