Víkendová nálož volejbalových soutěží - skvělý prodloužený víkend BVC Chodov

pondělí 21. 1. 2019 | komentářů | Autor: Jiří Kudrle

Juniorky zvládly s přehledem derby s K.Vary...

"Áčka” starších i mladších žákyň krůček od titulu krajských přeborníků...

Kadetky v odvetách sehrály s Libercem výrazně vyrovnanější partii než v prvním kole...

Tři volejbalové dny zahájily již v pátek předehrávkou posledního kola základní části nejvyšší republikové soutěže kadetky.

BVC Chodov - Dukla Liberec 1:3 (-22,23,-18,-25) a 0:3 (-19,-22,-16)

Poslední kolo jsme odehráli netradičně v Sokolově. Ve staré "baskeťácké” hale se našim holkám dařilo držet s libereckým favoritem krok. První set koncovka pro soupeře, v druhém dějství jsme byli zaslouženě šťastnější my. Třetí set se nám nedařilo na přihrávce, zvolnili jsme tím pádem v útoku a soupeř této naší momentální indispozice zkušeně využil. Čtvrtý set šel opět až do dramatické koncovky, která nás mohla posunout do tiebreaku, ale nedokázali jsme nabídnuté šance využít…

Přesto si dovolím hodnotit zápas pozitivně z pohledu výkonu holek a celého týmu na hřišti. Do hry se navíc zapojily všechny hráčky kádru.

Druhé večerní utkání už jsme ještě více než v prvním zápase šetřili starší hráčky na sobotní důležitý zápas 1.ligy juniorek a tak první a třetí set dostala příležitost vysloveně sestava složená ze žákyň, které jsme potřebovali rozehrát před sobotním krajským přeborem a Českým pohárem příští víkend. Mladice BVC slušně potrápily zkušeného soupeře. Starší spoluhráčky šly na palubovku v druhé sadě opět ji dovedly až do koncovky.

Se základní částí soutěže jsme se tedy rozloučili se ctí slušným výkonem a nyní hurá do nadstavby, která zahajuje již 9. - 10.2. prvním ze tří turnajů a možná by mohl být i u nás doma vzhledem k dosaženému počtu bodů v základní části.

Soupeřem pro nás budou v prvním kole nadstavby celky Č.Budějovic, Ostravy a Frýdku-Místku.

Juniorky v sobotu čekal doma poslední dvojzápas základní části první ligy s tradičním soupeřem z K.Varů, který ještě pomýšlel na postup do horní nadstavby soutěže.

BVC Chodov - VK K.Vary 3:0 (14,21,21) a 3:1 (20,14,-26,18)

Po prvním setu se zdálo, že bude mít zápas lídra tabulky z Chodova se čtvrtými Vary jednoznačný průběh. Bez adrenalinu to v Chodově ale nejde a tak jsme hned ve druhé sadě povolili soupeři odskočit až na rozdíl 7 bodů (18:11). Přesto tým prokázal velkou morální sílu a nepříznivý vývoj sady dokázal zvrátit ve svůj prospěch. Třetí set si již chodovské hráčky zkušeně pohlídaly a bylo jasné, že do nadstavby postupujeme s Kralupy a Teplicemi, navíc s plným počtem bodů.

Druhé utkání odehráváme spíš jen formálně, přesto chceme udržet neporazitelnost v základní části soutěže. Škoda zaváhání na přihrávce v koncovce třetího setu, který byl do stavu 24:20 zcela pod naší kontrolou, ještě prodloužilo o jeden set celý hrací den juniorek. Ten už jsme ale v poklidu dohráli do vítězného konce. Štěpánovi díky za vítězné odkaučování obou zápasů, které se nám bohužel kryly s turnajem žákyň.

Do nadstavbové části soutěže juniorek nás tedy doprovodí z naší skupiny kromě Kralup a Teplic ještě Hlincovka, Mikulovka Praha a Tábor ze skupiny B.

Těší nás plný počet 24 bodů, které budou dobrým základem pro další vývoj ve skupině 1-JKY-I (HLI 21, MIK 14, KRA 9, TEP 3, TÁB 1)

První nadstavbové kolo hrajeme doma již 2. února !

Žákyně v sobotu ráno odjížděly do Ostrova na předposlední kolo krajského přeboru. Již toto kolo mohlo náš "A” tým reálně přiblížit k titulu krajského přeborníka letošního ročníku, ale také již definitivně pojistit postup do kvalifikace na MČR. Chtěli jsme především zvládnout hned první utkání s Karlovými Vary "A”, které v tomto ročníku byly naším hlavním konkurentem v boji o první místo.

Zahájili jsme velmi razantně a postupně si budovali pohodlný náskok. Ten jsme však promarnili zbytečnými vlastními nevynucenými chybami z útoku a podání. Koncovku jsme ale zvládli a to nám pomohlo se opět dostat do tempa, což v průběhu druhé sady znamenalo kontrolovanou cestu k vítězství 2:0 (23,14)

Pohled na průběžnou tabulku soutěže říká, že úkol postupu do kvalifikace MČR je splněn, k jistotě celkového vítězství v KP 2018/2019 zbývá vybojovat 3 vítězství s libovolnými soupeři.

"B” tým BVC Chodov upevnil průběžné třetí místo v soutěži. A to je skvělá zpráva, jelikož i toto místo může být pro "béčko” při určité konstalaci vstupenkou na MČR.

Neděle ve znamení KP6 mladších žákyň a také v Ostrově. Tady už je rozhodnuto ! Tedy, abych se neunáhlil, je potřeba odehrát ještě poslední kolo, ale pokud dobře počítám, našim mladším žákyním již nemůže letošní titul přeborníka kraje uniknout. V neděli se jim dařilo. Nejprve ve zkrácené hře zvítězily nad Karlovými Vary 3:2 a následně i nad Sokolovem 3:0. Tím si družstvo před posledním kolem vytvořilo dostatečný náskok před druhými K.Vary, které je již nemohou předběhnout.

Tak ať se všem družstvům daří i nadále !