Kadetky podlehly včera Brnu 1:3 a 0:3

středa 19. 12. 2018 | komentářů | Autor: Jiří Kudrle

Předehrávka 17. a 18. kola základní části extraligy kadetek. První utkání se odehrálo v hale Vodova, na druhé jsme se přesouvali na místní sportovní gymnázium.

Do prvního zápasu jsme vstoupili odvážně s dobrou přihrávkou a dokázali jsme soupeře zaskočit. I v druhém dějství jsme dlouhou dobu drželi s brněnskými děvčaty krok a vytoužený bod z utkání byl hodně blízko. S koncovkou jsme si bohužel neporadili. Klíčový moment utkání, který bohužel nastavil jeho další vývoj.

Po pauze jsme chtěli na "Botance” Brno více potrápit, ale opět nás zradila hra jednoduchých míčů, což nás sráželo dolů mimo vyrovaný souboj. Proti soupeři disponujícímu takovou útočnou silou není prostě možné nevyužít nabídky na jistý bod.

Třetí set jsme začali velmi dobře a vedení 9:2 nastartovalo prostřídaný a omlazený tým Chodova k dobrému výkonu. V koncovce setu byly zase "Brňandy” odhodlanější zvítězit a tak jsme odjeli domů z prázdnou.

Hodnocení trenéra:

Proti týmu s reprezentační smečařkou RD 2000 a zároveň hráčkou extraligy KP Brno druhou na smeči hráčkou základní sestavy RD2002, na bloku s reprezentantkami užšího kádru RD2000 a 2002 jsme se drželi překvapivě bodově dobře, chvílemi se nám dařilo dostat Brno pod tlak. To, že proti nám odehraje hráčka extraligy žen všech 7 setů jsem nečekal a považuji to za velmi dobrou vizitku jména a respektu ke kvalitě našeho družstva. Jeden uhraný set je pro nás velice cenný, ale jeden bod z prvního zápasu by nám slušel. V tomto směru máme ještě rezervy. Chtěl bych vyzdvihnout výkon Ivy, která odehrála svá nejlepší utkání za dva roky v Chodově.

Další extraligové utkání nás čeká těsně po Novém roce 5.1. doma s Olympem Praha. Půjde o hodně, tak se těšíme na Vaši pomoc v hledišti !