BVC Chodov


Žákyně BVC Chodov A i v druhém kole ČP bez zaváhání

středa 12. 12. 2018 | komentářů | Autor: Jiří Kudrle

Druhý prosincový víkend jsme v chodovské hale pořádali druhé kolo ČP žákyň resp. turnaj první české výkonnostní sedmičky, jak jej určilo úvodní kolo této soutěže před 14 dny.

Náš "A” tým obhajoval před zraky domácích fanoušků průběžné vedení v soutěži. Holkám se vedlo opravdu skvěle a turnaj nás z pohledu celého týmu zastihl v dobré herní kondici. 

Se započtením úspěšné říjnové kvalifikace v Plzni a prvního kola v Kralupech máme po víkendu a v konečném zúčtování západní skupiny ČP na kontě velmi příjemnou bilanci sedmnácti utkání v řadě bez jediné prohry.

 

Schéma soutěže nás jako vítěze české části již v lednu zavede v rámci první osmičky do konfrontace čtyřech nejlépe umístěných týmů z Čech a čtyřech nejlépe umístěných družstev z Moravy.

Tři finálová kola v průběhu ledna až března určí konečné pořadí letošního ročníku této dlouhodobé soutěže. To ale předbíháme příliš a pojďme zpět k průběhu víkendu:

 

Sobotu jsme zahájili se Studiem Sport z Prahy, které postoupilo z druhé výkonnostní skupiny. Hned v úvodu jsme odskočili díky výbornému servisu a tento moment nastavil obraz celého utkání.

Chodov - Studio Sport 2:0 (9,11)

 

I v druhém utkání se nám dařilo držet nepříjemný servis a přidali jsme jistotu na přihrávce, mohli jsme kombinovat. Výborně zvládnutý zápas a tomu odpovídající výsledek.

Chodov - Hlincovka 2:0 (12,14)

 

Po polední pauze nás čekala liberecká Dukla, druhá v prvním kole. Tentokrát přijela oslabena o dvě nemocné opory a zjednodušila nám tak cestu za dalšími třemi body. V tomto případě se prokázala zkušenost chodovských žákyň

Chodov - Liberec 2:0 (13,8)

 

Do čtvrtého zápasu už jsme šli s vědomím, že vítězstvím si v konečném součtu zajistíme  postup mezi nejlepších osm celonárodního kola. Se Žatcem, který také postoupil z druhé sedmy, jsme v kvalifikaci sehráli těžké utkání, v Chodově ale náš rozjetý tým nepřipustil žádné překvapení na úkor favorita a pohlídal si další přísun bodů na své tabulkové konto.

Chodov - Žatec 2:0 (10,17)

 

Nedělní chvilka poezie étericky se prezentujících chodovských hráček v zápase proti Olympu "A” v 10:00 dopoledne... S vědomím, že nás již nemůže nic ohrozit jsme vlastně nevěděli, proč jsme na kurtu … čekal jsem od svého týmu více profesionální přístup k zápasu a větší chuť a touhu zvítězit. Nicméně nakonec výsledkově zvládnté utkání.

Chodov - Olymp A 2:0 (15,19)

 

Všechno zase zpět naskočilo v druhém setu zápasu s Kralupy. V souboji dosud neporažených soupeřů víkendu jsme nejprve tahali za kratší provaz. Tempo hry se stupňovalo a to nám vyhovuje. Tým prokázal stejně jako v minulém kole proti Liberci morální sílu, začal dodržovat domluvenou taktiku, otočil zápas a vyhrál už s velkým přehledem druhý set i tiebreak.

Chodov - Kralupy 2:1 (-20,8,9)


Turnaj a počínání hráček na palubovce se zájmem sledovala i místní média a zde můžete shlédnout rozhovor z dílny TV Chodov natočený v průběhu soboty.  


Děkuji moc všem, kteří přišli podpořit naše družstvo o víkendu do sportovní haly a těm, kteří se podíleli na organizaci velmi zdařilého turnaje.

 

Pohled na celkovou tabulku ČP  skupiny Západ je momentálně opravdu moc hezký. Těšíme se na Moravu….

 

Tým BVC Chodov !

 


Nejbližší akce

Vyhledat akci >

Kalendář

Faceboook

Kontakt

BVC CHODOV z.s.
Štěříkova louka 1163, 357 35 Chodov

Jiří Tureček (předseda)
GSM: 777 251 796
jiri.turecek@bvc-chodov.cz

Bc. Ladislav Zapf (místopředseda)
GSM: 602 110 457
l.zapf@seznam.cz

Přejít na kontakty

Partneři klubu

Copyright © 2024 - BVC Chodov | Kontakt | Minigolf Chodov