BVC Chodov


Juniorky na vlně

pondělí 12. 11. 2018 | komentářů | Autor: Jiří Kudrle

Zatím zcela tichý a jakoby v pozadí všeho žluto-černého dění v chodovské sportovní hale se může leckterému laickému oku jevit pohled na družstvo našich juniorek. Mainstream v podobě extraligy kadetek a působení žákyň ve své vrcholné sezóně je jistě velkou vnitřní mediální konkurencí a v přeneseném slova smyslu může opravdu trochu stínit ve výhledu na starší klubové kolegyně.

Opak je však pravdou a lehkost s jakou se momentálně naše hráčky pohybují prostředím druhé nejvyšší republikové soutěže nejstarší mládežnické kategorie a současné průběžné pořadí v základní skupině první ligy juniorek tomu nasvědčují.

I včera s Děčínem se nám podařilo potvrdit naši formu. Přestože jsme hráli v mírně pozměněné sestavě, přivážíme i z tohoto dne 6 bodů a za snadné vítězství v obou zápasech jsme jsme na konci třítýdenního herního bloku před reprezentační pauzou moc rádi.

Děčín - Chodov 0:3 (-15,-22,-17) a 0:3 (-10,-9,-22)

 

Pro mne je působení družstva zajímavým a imponujícím volejbalový příběhem úspěšného vzdoru proti všem možným volejbalovým "nepřízním”.

Nevyhnuly se mu zranění, odchody nebo ukončení herní kariéry některých hráček, generační obměna, nesmyslně dlouhá a neefektivní letní příprava, došlo ke změně na trenérském postu těsně před zahájením finální přípravy na sezónu….

Pak ale začaly do týmu přicházet i pozitivní vlny. Podařilo se vybalancovat termínový kalendář s kolizemi a souběhy s kadetskou extraligou, došlo ke stabilizaci výkonu družstva, nalezli jsme zajímavý kompromis s výpomocí mladších hráček, pro které je herní vytížení v soutěži velmi zajímavou příležitostí.

Tohle vše nakonec do sebe zapadlo a vyústilo v krásných 35 bodů po dvanácti zápasech a tím pádem se s velkým předstihem naplnil jeden z postupných výkonnostních cílů družstva - zachování  ligové soutěže juniorek pro BVC Chodov i v dalším ročníku 2019/2020

 

Přejme si, aby trend dobrých zpráv a týmových pozitiv i nadále pokračoval. Do nadstavby očekáváme příchod posil. Věříme v brzké uzdravení hráček, které jsou momentálně na marodce a také ve stabilní formu hlavních opor týmu.

Kam až může tým v plné kondici na konci sezóny dojít, budeme přesně vědět na rozhraní dubna a května.  

Za mě tedy - holky díky a jen tak dál !

Všem ostatním díky za Vaši podporu !

 


Nejbližší akce

Vyhledat akci >

Kalendář

Faceboook

Kontakt

BVC CHODOV z.s.
Štěříkova louka 1163, 357 35 Chodov

Jiří Tureček (předseda)
GSM: 777 251 796
jiri.turecek@bvc-chodov.cz

Bc. Ladislav Zapf (místopředseda)
GSM: 602 110 457
l.zapf@seznam.cz

Přejít na kontakty

Partneři klubu

Copyright © 2024 - BVC Chodov | Kontakt | Minigolf Chodov