Polovina základní části ligových soutěží za námi....

úterý 6. 11. 2018 | komentářů | Autor: BVC Chodov

Uplynulý víkend rozdělil základní část ligových soutěží přesně na polovinu. Juniorky v první lize ji uzavřely lichotivým pětibodovým ziskem za dvě vítězství v sobotu v Karlových Varech a kadetky před odvetami v extralize dvěma prohrami s lídrem průběžného pořadí soutěže.

Výsledkový servis:

Sobota 3.11. - 1-JKY

VK K.Vary - BVC Chodov  0:3 (-21,-20,-13) a 2:3 (-25,-18,17,20,-8)

Domácí věnovali medializaci vzájemného souboje velkou péči a tak se v hledišti haly míčových sportů sešlo na první utkání nezvykle velké množství diváků obou táborů, což vytvořilo příjemnou sportovní kulisu. Přítomní mohli vždy v úvodu prvních dvou setů sledovat z pohledu vývoje skóre zajímavý volejbal. Od poloviny však vždy úřadovaly už jen chodovské hráčky a svou herní převahu pak potvrdily zcela jednoznačně v setu třetím…

Do druhého utkání nastoupily domácí hráčky velmi odhodlaně, začalo se jim dařit více na podání než dopoledne, více riskovaly. Z nepříznivého stavu 10:18 jsme se však vymanili a dotáhli první sadu do vítězství. V druhé jsme již opět nalezly své tempo z prvního zápasu. Podvědomý pocit, že už "je to doma” a druhý den přijde těžký dvojzápas extraligy kadetek, nás ukolébal a soupeři jsme svou nekoncentrací dva sety darovali. Ve zkrácené hře se znovu projevila zkušenost a kvalita chodovských hráček, které zcela jasně tiebreak ovládly.

Neděle 4.11. - Extraliga kadetky

Dukla Liberec - BVC Chodov 3:0 (19,19,19) a 3:0 (21,12,13)

Těžký dvojzápas s vedoucím průběžného pořadí české části extraligy, kdy obě utkání byly od začátku až do konce zcela pod kontrolou libereckých.

První zápas nevypadal vůbec špatně a dařilo se nám přes nekompletní sestavu s domácími držet částečně krok, občas jsme se blýskli pohlednou akcí. Dva zbytečné sety navc ze soboty nám svazovaly nohy, ikdyž to samozřejmě není ten pravý důvod prohry.

Do druhého zápasu nastoupily v základu naše žákyně a v prvním setu začaly pěkně vařit palubovku. Kombinační hra s riskantním podáním slavila úspěch. Odskočili jsme na zajímavé vedení, které se přes veškerou snahu nepodařilo udržet do konce setu. Myslím, že tento moment rychlé ztráty velké výhody zcela zlomil odhodlání družstva a zbytek zápasu už jsme nekladli žádný výrazný odpor.

Pohled na tabulky soutěží po polovině základní části:

Obě družstva zatím hrají nad výsledkové očekávání. Juniorky vedou bez prohry první ligu a kadetský extraligový tým,se po generačním přerodu za podpory žákyň drží na sympatickém čtvrtém místě.

S největší pravděpodobností si již nyní můžeme odškrtnout splnění úkolu udržení ligové soutěže nejstarších dívek pro další sezónu a těšit se na zatím čistě teoretický, ale ne nereálný příchod posil do nadstavby této soutěže.

Kadetkám budeme dále držet pěsti v extralize, kde je zatím uprostřed tabulky vše rozehráno. Na systém nadstavbových turnajů se budeme snažit připravit co nejlépe. To je ale ještě vzdálená budoucnost, od které nás dělí v nejvyšší republikové soutěži 5 těžkých dvojzápasů.

No a první hned tento víkend v sobotu v Českých Budějovicích…. !

Juniorky zajíždějí v neděli do Děčína a žákyně také v neděli odehrají první kolo krajského přeboru v Sokolově !

Celkem slušná nálož a logistická zápletka :-) pro náš tým.

Budeme se snažit si s touto výzvou za Vaší podpory poradit. Všichni doufáme, že se zadaří na všech frontách, ale bude to těžké !  Držte nám pěsti a děkujeme za podporu… ;-)